basketbolli

INFORMATORI NR 5 KATEGORIT E REJA

4 November 2019

Në bazë të raporteve të vëzhguesve nga ndeshjet e kategorive te reja 02/03.11.2019 Komesari Garave bënë regjistrimin e ndeshjeve.

Stobi Flips Superliga U18
Peja vs M Junior 69 : 47
Gjyqtari kryesor:Endrit Basha
Gjyqtari 1 :Dren Pudarolli
Vëzhguesi :Allen Idrizaj

Kerasan Prishtina vs Vëllaznimi 82 : 62
Gjyqtari kryesor:Irma Konjusha
Gjyqtari 1 :Genc Vitkau
Vëzhguesi :Mehdi Gashi

Prishtina e Re vs Ponte Prizreni 71 : 62
Gjyqtari kryesor:Arian Thaci
Gjyqtari 1 :Erzen Haxhan
Vëzhguesi :Gazmend Mehmeti

Golden Eagle Ylli vs Vushtrria Basket 65 : 73
Gjyqtari kryesor:Faton Deliu
Gjyqtari 1 :Irma Konjusha
Vëzhguesi :Naim Jashari

Rahoveci vs Trepça 64 : 112
Gjyqtari kryesor:Aron Laja
Gjyqtari 1 :Petrit Emra
Vëzhguesi :Artan Ejupi

Stobi Flips Liga Unike U 18

Peja DT vs Ylli 04 65 : 68
Gjyqtari kryesor:Endrit Basha
Gjyqtari 1 :Lorik Haxhiajdini
Vëzhguesi :Allen Idrizaj

ISP vs Sigal Prishtina (ZHVILLOHET ME VONE )
Gjyqtari kryesor:Egzon Maloku
Gjyqtari 1 :Molos Morina
Vëzhguesi :Sabri Parduzi

Reggio Basket Academy vs Lipjani 64 : 86
Gjyqtari kryesor:Rezon Korca
Gjyqtari 1 :Arian Kera
Vëzhguesi :Driton Blakqori

Bashkimi vs Gjimnazisti 118 : 38
Gjyqtari kryesor:Almir Kryeziu
Gjyqtari 1 :Merdin Perzhella
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

Stobi Flips Superliga U 16

Prishtina e Re vs Peja 50 : 69
Gjyqtari kryesor:Erzen Haxhani
Gjyqtari 1 :Arian Thaci
Vëzhguesi :Gazmend Mehmeti

M Junior vs Ponte Prizreni 81 : 56
Gjyqtari kryesor:Egzon Maloku
Gjyqtari 1 :Rezon Korca
Vëzhguesi :Bekim Dugolli

Kerasan Prishtina vs Vushtrria Basket 91 : 74
Gjyqtari kryesor:Atdhe Gocaj
Gjyqtari 1 :Genc Vitaku
Vëzhguesi :Isa Prebreza

Golden Eagle Ylli vs Trepça 49 : 104
Gjyqtari kryesor:Irma Konjusha
Gjyqtari 1 :Faton Deliu
Vëzhguesi :Naim Jashari

Rahoveci vs Bashkimi 80 : 52
Gjyqtari kryesor:Ardi Haxhiajdini
Gjyqtari 1 :Blend Spahija
Vëzhguesi :Emanuell Lleshi

Stobi Flips U 16 Lindje

Llapi vs Ulpiana 76 : 17
Gjyqtari kryesor:Molos Pllana
Gjyqtari 1 :Merdin Krasniqi
Vëzhguesi :Gzim Maloku

Golden Basket vs Lipjani 54 : 27
Gjyqtari kryesor:Denis Simnica
Gjyqtari 1 :Xhevahire Hajda
Vëzhguesi :Bujar Shemsedini

Sigal Prishtina vs Drita 67 : 63
Gjyqtari kryesor:Arlind Vitija
Gjyqtari 1 :Fisnik Trepca
Vëzhguesi :Isa Prebreza

Stobi Flips U 16 Perëndim

Mega Sport vs Ylli 04 73 : 69
Gjyqtari kryesor:Atdhe Gutaj
Gjyqtari 1 :Almir Kryeziu
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

Vëllaznimi vs Kaçaniku 25 : 48
Gjyqtari kryesor:Artur Dauti
Gjyqtari 1 :Lorik Haxhiajdini
Vëzhguesi :Ideal Lajqi

Istogu vs Kalaja 85 : 33
Gjyqtari kryesor:Hekuran Rugova
Gjyqtari 1 :Ilir Shala
Vëzhguesi

Stobi Flips U 14 Lindje

Trepca – Alba Basket 95 : 31
Gjyqtari kryesor:Amar Djekovic
Gjyqtari 1 :Arijanit Ademi
Vëzhguesi :Enes Maxhun

Vushtrria Basket – ISP 60 : 40
Gjyqtari kryesor:Besim Vitaku
Gjyqtari 1 :Fisnik Trepca
Vëzhguesi :Albert Verbic

Lipjani – Ulpiana 33 : 47
Gjyqtari kryesor:Faton Deliu
Gjyqtari 1 :Arian Kurtalani
Vëzhguesi :Sabri Parduzi

Mitrovica – Sigal Prishtina 101 : 44
Gjyqtari kryesor:Ngadhnim Shabani
Gjyqtari 1 :Arijanit Ademi
Vëzhguesi :Enes Maxhuni

M-Junior - Sfera 53 : 47
Gjyqtari kryesor:Molos Morina
Gjyqtari 1 :Muhamet Maloku
Vëzhguesi :Falmur Sadriu

Kerasan Prishtina – Prishtina e Re 85 : 49
Gjyqtari kryesor:Molos Pllana
Gjyqtari 1 :Arian Kera
Vëzhguesi :Bekim Dugolli

Stobi Flips U 14 Perëndim

Megasport vs Golden Eagle Ylli 59 : 18
Gjyqtari kryesor:Visar Bunjaku
Gjyqtari 1 :Andi Bytyqi
Vëzhguesi :Albion Biraj

Junior 06 vs Istogu 74 : 54
Gjyqtari kryesor:Visar Bunjaku
Gjyqtari 1 :Andi Bytyqi
Vëzhguesi :Albion Biraj

Peja vs Kalaja 28 : 58
Gjyqtari kryesor:Endrit BASHA
Gjyqtari 1 :Jeta Zeka
Vëzhguesi :Hajradin Zeka

Peja DT vs Ponte Prizreni 20 : 00
Gjyqtari kryesor:Endit Basha
Gjyqtari 1 :Andi Katanolli
Vëzhguesi :Muhamet Ahma

Rahoveci vs Bashkimi 23 : 108
Gjyqtari kryesor:Ardi Haxhiajdini
Gjyqtari 1 :Blend Spahija
Vëzhguesi :Emanuell Lleshi
Vellaznimi /pushon

Stobi Flips U 12 Lindje

Kerasan Prishtina vs M Junior 44 : 17
Gjyqtari kryesor:Arlind Vitija
Gjyqtari 1 :Denis Simnica
Vëzhguesi :Bekim Dugolli

Trepça vs Vushtrria Basket 34 : 38
Gjyqtari kryesor:Amar Djekovic
Gjyqtari 1 :Yllmir Merovci
Vëzhguesi :Mehmet Xhemajli

Stobi Flips U 12 Perëndim

Mega Sport vs Junior 06 52 : 28
Gjyqtari kryesor:Visar Bunjaku
Gjyqtari 1 :Andi Bytyqi
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

Rahoveci vs Istogu 41 : 25
Gjyqtari kryesor:Aron Laja
Gjyqtari 1 :Petrit Emra
Vëzhguesi :Artan Ejupi

Peja DT vs Kalaja 45 : 22
Gjyqtari kryesor:Dren Pudarolli
Gjyqtari 1 :Andi Katanolli
Vëzhguesi :Allen Idrizaj

Stobi Flips U 16 Vajzat

Prishtina vs Trepça 26 : 50
Gjyqtari kryesor: Besim Vitaku
Gjyqtari 1 :Fisnik Trepca
Vëzhguesi :Enes Maxhuni

Vushtrria Basket vs Drita 47 : 41
Gjyqtari kryesor:Amar Djekovic
Gjyqtari 1 :Yllmir Merovci
Vëzhguesi :Albert Verbici

Kalaja vs Kerasan Prishtina 46 : 67
Gjyqtari kryesor:Visar Bunjaku
Gjyqtari 1 :Almir Kryeziu
Vëzhguesi :Emauell LLeshi

United Basketball vs Junior 06 65 : 41
Gjyqtari kryesor:Rezon Korca
Gjyqtari 1 :Arlind Vitija
Vëzhguesi :Mehdi Gashi

M Junior - Suti Sport 20 : 57
Gjyqtari kryesor:Astrit Kasapolli
Gjyqtari 1 :Muhamet Maloku
Vëzhguesi : Mehdi Gashi

Stobi Flips U 14 Vajzat

Kerasan Prishtina vs Peja 37 : 43
Gjyqtari kryesor:Atdhe Gutaj
Gjyqtari 1 :Almir Kryeziu
Vëzhguesi :Albion Biraj

Junior 06 vs Kastrioti 67 : 45
Gjyqtari kryesor:Atdhe Gutaj
Gjyqtari 1 :Almir Kryeziu
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

VENDIME :
1.Treneri Laurant Ibrahimi Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

2.Lojtari Endrit Gashi Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

3.Treneri Virgjil Manxholli Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.