basketbolli

INFORMATORI NR 7 KATEGORIT E REJA

19 November 2019

Në bazë të raporteve të vëzhguesve nga ndeshjet e kategorive te reja 16/17.11.2019 Komesari Garave bënë regjistrimin e ndeshjeve.

Stobi Flips Superliga U 18

Peja vs Kerasan Prishtina 53 : 77
Gjyqtari kryesor:Dren Pudarolli
Gjyqtari 1 :Endrit Basha
Vëzhguesi : Hajradin Zeka

Prishtina e Re vs M Junior 61 : 76
Gjyqtari kryesor:Ardian Rrustemi
Gjyqtari 1 :Irma Konjusha
Vëzhguesi : Gazmend Mehmeti

Golden Eagle Ylli vs Vëllaznimi 77 : 63
Gjyqtari kryesor:Egezon Maloku
Gjyqtari 1 :Arlind Vitja
Vëzhguesi : Sabri Parduzi

Rahoveci vs Ponte Prizreni 84 : 79
Gjyqtari kryesor:Ardi Haxhiajdini
Gjyqtari 1 :Hekuran Rugova
Vëzhguesi : Artan Ejupi

Trepça vs Vushtrria Basket 71 : 76
Gjyqtari kryesor:Egezon Maloku
Gjyqtari 1 :Arian Thaqi
Vëzhguesi: Albert Verbiqi

Stobi Flips Superliga U 16

(Zhvillohet më vonë) Prishtina e Re vs M Junior
Gjyqtari kryesor: Rrezon Korça
Gjyqtari 1 : Arlind Vitija
Vëzhguesi: Bekim Aliu

Kerasan Prishtina vs Peja 72 : 60
Gjyqtari kryesor: Genc Vitaku
Gjyqtari 1 : Erzen Haxhani
Vëzhguesi: Mehdi Gashi

Golden Eagle Ylli vs Ponte Prizreni 94 : 43
Gjyqtari kryesor: Arlind Vitija
Gjyqtari 1 : Rrezon Korça
Vëzhguesi: Driton Blakqorri

Rahoveci vs Vushtrria Basket 73 : 91
Gjyqtari kryesor: Erzen Haxhani
Gjyqtari 1 : Lorena Haxha
Vëzhguesi : Albert Verbiqi

Bashkimi vs Trepça 39 : 130
Gjyqtari kryesor: Merdin Perzhella
Gjyqtari 1 : Jeta Zeka
Vëzhguesi; Albion Birraj

Stobi Flips U 16 Lindje

Llapi vs Golden Basket 68 : 44
Gjyqtari kryesor: Faton Deliu
Gjyqtari 1 : Muhamed Maloku
Vëzhguesi : Gëzim Maloku

Sigal Prishtina vs Ulpiana 97 : 17
Gjyqtari kryesor:Rezon Korca
Gjyqtari 1 :Arian Kera
Vëzhguesi : Mehdi Gashi

Drita vs Lipjani 109 : 31
Gjyqtari kryesor: Ardian Rrustemi
Gjyqtari 1 : Molos Morina
Vëzhguesi: Bekim Dugolli

Stobi Flips U 16 Perëndim

Mega Sport vs Vëllaznimi 85 : 57
Gjyqtari kryesor: Merdin Perzhella
Gjyqtari 1 : Almir Kryeziu
Vëzhguesi: Albion Biraj

Istogu vs Ylli 04 66 : 61
Gjyqtari kryesor:Ardi Haxhiajdini
Gjyqtari 1 :Lorik Haxhiajdini
Vëzhguesi : Hajradin Zeka

Kalaja vs Kaçaniku 58 : 73
Gjyqtari kryesor: Almir Kryeziu
Gjyqtari 1 : Andi Bytyqi
Vëzhguesi: Emanuel Lleshi

Stobi Flips U 14 Lindje

Vushtrria Basket – Alba Basket 62 : 20
Gjyqtari kryesor: Anjeza Haziraj
Gjyqtari 1 : Fisnik Trepça
Vëzhguesi:Sabri Parduzi

Lipjani – Trepca 29 : 68
Gjyqtari kryesor: Burim Berisha
Gjyqtari 1 : Mervan Krasniqi
Vëzhguesi: Naim Jashari

Mitrovica – ISP 102 : 55
Gjyqtari kryesor: Besim Vitaku
Gjyqtari 1 : Arianit Ademi
Vëzhguesi: Enes Maxhuni

M-Junior – Ulpiana 55 : 24
Gjyqtari kryesor: Molos Pllana
Gjyqtari 1 : Arian Kera
Vëzhguesi : Isa Prebeza

Kerasan Prishtina – Sigal Prishtina 58 : 31
Gjyqtari kryesor: Arian Kurtalani
Gjyqtari 1 : Deniz Simnica
Vëzhguesi : Mehdi Gashi

Prishtina e Re – Sfera 36 : 62
Gjyqtari kryesor: Arlind Vitija
Gjyqtari 1 : Arianit Ademi
Vëzhguesi : Sabri Parduzi

Stobi Flips U 14 Perëndim

Junior 06 vs Vellaznimi 82 : 83
Gjyqtari kryesor: Almir Kryeziu
Gjyqtari 1 : Atdhe Gutaj
Vëzhguesi: Kushtrim Çoçaj

Peja vs Golden Eagle Ylli 33 : 28
Gjyqtari kryesor: Aron Laja
Gjyqtari 1 : Lorik Haxhihajdini
Vëzhguesi : Hajredin Zeka

Peja DT vs Istogu 88 : 45
Gjyqtari kryesor: Petrit Emra
Gjyqtari 1 : Ilir Shala
Vëzhguesi : Hajredin Zeka

Rahoveci vs Kalaja 37 : 31
Gjyqtari kryesor: Erzan Haxhani
Gjyqtari 1 : Lorena Haxha
Vëzhguesi : Albert Verbiqi

Bashkimi vs Ponte Prizreni 2:0

Megasport /pushon

Stobi Flips U 16 Vajzat

Vushtrria Basket vs M Junior 71 : 17
Gjyqtari kryesor: Amar Djekovic
Gjyqtari 1 : Fisnik Trepça
Vëzhguesi : Enes Maxhuni

Kalaja vs Trepça 51 : 56
Gjyqtari kryesor: Almir Kryeziu
Gjyqtari 1 : Merdin Perzhella
Vëzhguesi : Albion Birraj

United Basketball vs Drita 59 : 28
Gjyqtari kryesor: Ardian Rrustemi
Gjyqtari 1 : Molos Morina
Vëzhguesi : Bekim Dugolli

Junior 06 vs Kerasan Prishtina 35 : 52
Gjyqtari kryesor: Ardi Haxhiajdini
Gjyqtari 1 : Hekuran Rugova
Vëzhguesi : Kushtrim Çoçaj

Prishtina - Suti Sport 31 : 36
Gjyqtari kryesor: Merdin Perzhella
Gjyqtari 1 : Arian Kera
Vëzhguesi : Mehdi Gashi

Stobi Flips U 14 Vajzat

Peja DT vs Junior 06 51 : 62
Gjyqtari kryesor: Visar Bunjaku
Gjyqtari 1 : Atdhe Gutaj
Vëzhguesi : Ideal Lajqi

Kastrioti vs Kerasan Prishtina 46 : 29
Gjyqtari kryesor: Visar Bunjaku
Gjyqtari 1 : Atdhe Gutaj
Vëzhguesi : Ideal Lajqi

Stobi Flips U 12 Lindje

Kerasan Prishtina vs Trepça 46 : 52
Gjyqtari kryesor: Astrit Kasapolli
Gjyqtari 1 : Anjesa Haziraj
Vëzhguesi : Gazmend Mehmeti

M Junior vs Vushtrria Basket 44 : 47
Gjyqtari kryesor: Besim Vitaku
Gjyqtari 1 : Lorena Haxha
Vëzhguesi : Sabri Parduzi
Stobi Flips U 12 Perëndim

Mega Sport vs Rahoveci 64 : 09
Gjyqtari kryesor: Aron Laja
Gjyqtari 1 : Lorik Haxhihajdini
Vëzhguesi : Emanuell Lleshi

Peja DT vs Junior 06 50 : 26
Gjyqtari kryesor: Endrit Basha
Gjyqtari 1 : Jeta Zeka
Vëzhguesi : Allen Idrizaj

Kalaja vs Istogu 37 : 19
Gjyqtari kryesor: Merdin Perzhella
Gjyqtari 1 : Jeta Zeka
Vëzhguesi : Kushtrim Qoqaj
Stobi Flips Liga Unike U 18

Peja DT vs ISP 59 : 53
Gjyqtari kryesor: Ardi Haxhihajdini
Gjyqtari 1 : Lorik Haxhihajdini
Vëzhguesi : Allen Idrizaj

Reggio Basket Academy vs Ylli 04 59 : 74
Gjyqtari kryesor: Molos Pllana
Gjyqtari 1 : Arian Kera
Vëzhguesi : Isa Prebeza

Bashkimi vs Sigal Prishtina 124 : 33
Gjyqtari kryesor: Merdin Perzhella
Gjyqtari 1 : Almir Kryeziu
Vëzhguesi : Kushtrim Qoqaj

Gjimnazisti vs Lipjani 41 : 87
Gjyqtari kryesor: Besim Vitaku
Gjyqtari 1 : Yllmir Merovci
Vëzhguesi : Enes Maxhuni

VENDIME :
1. Lojtari Qamil Shala Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

2. Lojtari Dren Hasani Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

3. Lojtari Anes Gashi Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro

4. Lojtarja Rea Ukaj Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

5. Lojtari Fisnik Kërëk Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

6.Trenerja Kimete Haliti Konfrom Nenit42.2të PG per kategoite e reja denohet me 25 euro .

7.Treneri Ramush Rushiti (Junior 06 ) sjellja jo sportive ndaj personave zyrtarë Konfrom Nenit 42.4 te PG , denohet me 100 Euro dhe me dy ndeshje mos ushtrim te detyres , ne te gjitha kategorit.

8. KB Junior 06 Konfrom Nenit 45.1. të PG per kategorite e reja denohet me 150 euro.

9. KB Junior 06 Konfrom Nenit 40.15 të PG per kategorit e reja denohet me 30 euro.

10. KB Junior 06 Konfrom Nenit 41.6 të PG per kategorit e reja denohet me 30 euro.

11. Lojtari Xhemajl Lezliu Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

12. Lojtari Alt Lota Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

13.Trajneri Valon Tanushi Konfrom Nenit42.2të PG per kategoite e reja denohet me 25 euro