Të shtunën, ora 17:00 Trepça vs AS Prishtina

FBK paraqet Sigal Prishtinën dhe Pejën për BIBL 2014/15

  • FBK paraqet Sigal Prishtinën dhe Pejën për BIBL 2014/15
18 Qershor 2014

Federata e Basketbollit të Kosovës ka paraqitur Sigal Prishtinën dhe Pejën si pjesëmarrëse të ligës ballkanike për stinorin e ardhshëm 2014/15.

Pjesëmarrësit e BIBL për stinorin e ri duhet të dihen deri më 10 korrik, shkruan balkanleague.net.

Sigal Prishtina dhe Peja kanë debutuar stinorin e kaluar në BIBL, ku Sigal Prishtina arriti në Final Four, derisa Peja u eliminua në stinorin e rregullt duke përfunduar nën pozitën e gjashtë kualifikuese.