basketbolli

INFORMATORI NR 2 KATEGORIT E REJA

15 Tetor 2019

TERMINET DHE DELEGIMET KATEGORIT E REJA

Stobi Flips Superliga U18

Golden Eagle Ylli vs Peja 73 – 67
Gjyqtari kryesorë : Amar Djekovic
Gjyqtari 1:Arlind Vitija
Vëzhguesi :Albert Vërbici

Rahoveci vs Prishtina e Re 58 : 60
Gjyqtari kryesorë :Burim Berisha
Gjyqtari 1:Rezon Korca
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

Trepça vs Kerasan Prishtina 74 : 51
Gjyqtari kryesorë :Egzëzon Maloku
Gjyqtari 1:Arian Thaci
Vëzhguesi :Sabri Parduzi

Vushtrria Basket vs M Junior 43 : 35
Gjyqtari kryesorë :Atdhe Gocaj
Gjyqtari 1:Irma Konjusha
Vëzhguesi :Mehdi Gashi

Ponte Prizreni vs Vëllaznimi 69 : 79
Gjyqtari kryesorë :Ardi Haxhiajdini
Gjyqtari :Hekuran Rugova
Vëzhguesi : Azem Hoxhaj
Stobi Flips Superliga U16

Golden Eagle Ylli vs Prishtina e Re 83 : 49
Gjyqtari kryesorë:Amar Djekovic
Gjyqtari1:Arlind Vitija
Vëzhguesi :Albert Verbici

Rahoveci vs Kerasan Prishtina 42 : 114
Gjyqtari kryesorë:Atdhe Gutaj
Gjyqtari1:Almir Kryeziu
Vëzhguesi :Artan Ejupi

Bashkimi vs M Junior 51 : 63
Gjyqtari kryesorë:Endrit Basha
Gjyqtari1:Ilir Shala
Vëzhguesi :Emanuell Lleshi

Trepça vs Peja 80 : 46
Gjyqtari kryesorë:Egzon Maloku
Gjyqtari1:Besim Vitaku
Vëzhguesi :Sabri Parduzi

Vushtrria Basket vs Ponte Prizreni 79 : 31
Gjyqtari kryesorë:Ardian Rustemi
Gjyqtari1:Yllmir Merovci
Vëzhguesi :Enes Maxhuni

Stobi Flips U14 Lindje

Alba Basket – M Junior 23 : 73
Gjyqtari kryesorë:Molos Pllana
Gjyqtari1:Arian Kurtalani
Vëzhguesi :Flamur Sadriu

Kerasan Prishtina – Mitrovica 63 : 38
Gjyqtari kryesorë:Faton Deliu
Gjyqtari1:Yllmir Merovci
Vëzhguesi :Ideal Lajqi

Prishtina e Re – Lipjani 61 : 17
Gjyqtari kryesorë:Molos Pllana
Gjyqtari1:Xhevahire Hajda
Vëzhguesi :Bujar Shemsedini

Sfera – Vushtrria Basket 42 : 46
Gjyqtari kryesorë:Erzen Haxhani
Gjyqtari1:Arijanit Krasniqi
Vëzhguesi :Enes Maxhuni

Sigal Prishtina – Trepca 14 : 58
Gjyqtari kryesorë:Molos Morina
Gjyqtari1:Fisnik Trepca
Vëzhguesi :Isa Prebreza


Ulpiana – Isp 46 : 34
Gjyqtari kryesorë:Arian Kurtalani
Gjyqtari1:Mervan Krasniqi
Vëzhguesi :Ergin Sherifi
Stobi Flips U 14 Perendim

Rahoveci vs Peja 64 : 42
Gjyqtari kryesorë:Almiri Kryeziu
Gjyqtari1:Andi Bytyqi
Vëzhguesi :Artan Ejupi

Bashkimi vs Junior 06 76 : 55
Gjyqtari kryesorë:Endrit Basha
Gjyqtari1:Jeta Zeka
Vëzhguesi :Emanuell Lleshi

Ponte Prizreni vs Megasport 19 : 80
Gjyqtari kryesorë:Ardi Haxhiajdini
Gjyqtari1:Andi Katanolli
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

Kalaja vs Vellaznimi 54 : 64
Gjyqtari kryesorë:Aron Laja
Gjyqtari1:Andi Katanolli
Vëzhguesi : Allen Idrizaj

Istogu vs Golden Eagle Ylli 20 : 00
Gjyqtari kryesorë:Petrit Emra
Gjyqtari1:Aron Laja
Vëzhguesi :Allen Idrizaj

Peja DT /pushon

Stobi Flips U 16 Vajzat

United Basketball vs Vushtrria Basket 35 : 28
Gjyqtari kryesorë:Egezon Maloku
Gjyqtari1:Arian Kera
Vëzhguesi :Naim Jashari

Junior 06 vs Prishtina 80 : 41
Gjyqtari kryesorë:Merdin Perzhella
Gjyqtari1:Lorik Haxhiajdini
Vëzhguesi :Albion Biraj

Kerasan Prishtina vs M Junior 72 : 21
Gjyqtari kryesorë:Burim Berisha
Gjyqtari1:Irma Konjusha
Vëzhguesi :Isa Prebreza

Drita – Trepça 42 : 37
Gjyqtari kryesorë:Egezon Maloku
Gjyqtari1:Denis Simnica
Vëzhguesi :Naim Jashari

Kalaja vs Suti Sport 44 : 51
Gjyqtari kryesorë ;Merdin Perzhella
Gjyqtari 1 :Andi Katanolli
Vëzhguesi :Albion Biraj


VENDIM

1.Ndeshja KB Istogu vs Golden Eagle Ylli Liga U 14 Perendim Konfrom Nenit 47.8 rregjistrohet me rrezulltat zyrtarë 20 : 0 ne favorë te KB Istogu kurse KB Golden Eagle Ylli nuk I takon një pikë.