basketbolli

INFORMATORI NR 6 KATEGORIT E REJA

11 Nëntor 2019

Në bazë të raporteve të vëzhguesve nga ndeshjet e kategorive te reja 09/10.11.2019 Komesari Garave bënë regjistrimin e ndeshjeve.

Stobi Flips Superliga U18

Trepça vs Peja 86 : 64
Gjyqtari kryesorë:Erzen Haxhani
Gjyqtari 1 :Arian Thaci
Vëzhguesi :Albert Verbici

Vushtrria Basket vs Rahoveci 75 : 40
Gjyqtari kryesorë:Egëzon Maloku
Gjyqtari 1 :Yllmir Merovci
Vëzhguesi :Sabri Parduzi

Ponte Prizreni vs Golden Eagle Ylli 119 : 64
Gjyqtari kryesorë:Artur Dauti
Gjyqtari 1 :Atdhe Gutaj
Vëzhguesi :Kuhstrim Qoqaj

Vëllazinimi vs Prishtina e Re 60 : 57
Gjyqtari kryesorë:Endrit Basha
Gjyqtari 1 :Ilir Shala
Vëzhguesi :Ideal Lajqi

M Junior vs Kerasan Prishtina 65 : 76
Gjyqtari kryesorë:Genc Vitaku
Gjyqtari 1 :Irma Konjusha
Vëzhguesi :Mehdi Gashi

Stobi Flips Liga Unike U 18

Gjimnazisti vs Peja DT 39 : 49
Gjyqtari kryesorë:Egzon Maloku
Gjyqtari 1 :Fisnik Trepca
Vëzhguesi :Enes Maxhuni

Lipjani vs Bashkimi 60 : 69
Gjyqtari kryesorë:Molos Morina
Gjyqtari 1 :Arian Kera
Vëzhguesi :Isa Prebreza

Sigal Prishtina vs Reggio Basket Academy 52 : 72
Gjyqtari kryesorë:Irma Konjusha
Gjyqtari 1 :Denis Simnica
Vëzhguesi :Bekim Aliu

Ylli 04 vs ISP 20 : 00
Gjyqtari kryesorë:Blend Sphija
Gjyqtari 1 :Lorik Haxhiajdini
Vëzhguesi :Ideal Lajqi

Stobi Flips Superliga U 16

Bashkimi vs Prishtina e Re 53 : 48
Gjyqtari kryesorë:Almir Kryeziu
Gjyqtari 1 :Andi Bytyqi
Vëzhguesi :Albion Biraj

Trepça vs Rahoveci 131 : 39
Gjyqtari kryesorë:Erzen Haxhan
Gjyqtari 1 :Besim Vitaku
Vëzhguesi :Albert Verbici

Vushtrria Basket vs Golden Eagle Ylli 70 : 53
Gjyqtari kryesorë:Rezon Korca
Gjyqtari 1 :Arlind Vitija
Vëzhguesi :Enes Maxhuni

Ponte Prizreni vs Kerasan Prishtina 26 : 108
Gjyqtari kryesorë:Atdhe Gutaj
Gjyqtari 1 :Merdin Perzhella
Vëzhguesi :Emanul LLeshi

Peja vs M Junior 73 : 57
Gjyqtari kryesorë:Dren Pudarolli
Gjyqtari 1 :Aron Laja
Vëzhguesi :Allen Idrizaj

Stobi Flips Liga U 16 Perëndim

Kalaja vs Mega Sport 40 : 76
Gjyqtari kryesorë:Artur Dauti
Gjyqtari 1 :Andi Katanolli
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

Kaçaniku vs Istogu 34 : 59
Gjyqtari kryesorë:Astrit Kasapolli
Gjyqtari 1 :Muhamet Maloku
Vëzhguesi :Naim Jashari

Ylli 04 vs Vëllaznimi 66 : 74
Gjyqtari kryesorë:Ardi Haxhiajdini
Gjyqtari 1 :Hekuran Rugova
Vëzhguesi :Ardian Koshi

Stobi Flips Liga U 16 Lindje

Drita vs Llapi 57 : 33
Gjyqtari kryesorë:Arlind Vitija
Gjyqtari 1 :Rezon Korca
Vëzhguesi :Ergin Sherifi

Lipjani vs Sigal Prishtina 29 : 88
Gjyqtari kryesorë:Molos Morina
Gjyqtari 1 :Arian Kera
Vëzhguesi :Isa Prebreza

Ulpiana vs Golden Basket 23 : 57
Gjyqtari kryesorë:Molos Pllana
Gjyqtari 1 :Mervan Krasniqi
Vëzhguesi :Gazmend Memeti

Stobi Flips U 14 Lindje

Alba Basket – Prishtina e Re 28 : 56
Gjyqtari kryesorë:Anjesa Haziraj
Gjyqtari 1 :Xhevahire Hajda
Vëzhguesi :Bujar Shemsedini

Sfera – Kersan Prishtina 38 : 84
Gjyqtari kryesorë:Erzen Haxhani
Gjyqtari 1 :Yllmir Merovci
Vëzhguesi :Enes Maxhuni

Sigal Prishtina – M-Junior 17 : 55
Gjyqtari kryesorë:Anjesa Haziraj
Gjyqtari 1 :Xhevahire Hajda
Vëzhguesi :Bekim Dugolli

Ulpiana – Mitrovica 42 : 80
Gjyqtari kryesorë:Molos Pllana
Gjyqtari 1 :Mervan Kraasniqi
Vëzhguesi :Gazmend Mehemeti

ISP – Lipjani 21 : 48
Gjyqtari kryesorë:Molos Pllana
Gjyqtari 1 :Denis Simnica
Vëzhguesi :Bekim Dugolli

Trepca – Vushtrria Basket ( zhvillohet më vonë )
Gjyqtari kryesorë:Ngadhnjim Shabani
Gjyqtari 1 :Amar DJEKOVIC
Vëzhguesi :Mehmet Xhemajli

Stobi Flips Liga U 14 Perëndim

Ponte Prizreni vs Rahoveci 0 : 2

Kalaja vs Peja DT 39 : 64
Gjyqtari kryesorë:Petrit Emra
Gjyqtari 1 :Jeta Zeka
Vëzhguesi :Albion Biraj

Istogu vs Peja 53 : 40
Gjyqtari kryesorë:Endit Basha
Gjyqtari 1 :Petrit Emra
Vëzhguesi :Hajradin Zeka

Golden Eagle Ylli vs Junior 06 28 : 56
Gjyqtari kryesorë:Atdhe Gutaj
Gjyqtari 1 :Almir Kryeziu
Vëzhguesi :Bekim Aliu

Vellaznimi vs Megasport 55 : 76
Gjyqtari kryesorë:Aron Laja
Gjyqtari 1 :Blend Spahija
Vëzhguesi :Ideal Lajqi

Bashkimi /pushon

Stobi Flips U 12 Lindje

Vushtrria Basket vs Kerasan Prishtina 37 : 40
Gjyqtari kryesorë:Egzon Maloku
Gjyqtari 1 :Faton Deliu
Vëzhguesi :Sabri Parduzi

M Junior vs Trepça 26 : 39
Gjyqtari kryesorë:Genc Vitaku
Gjyqtari 1 :Irma Konjusha
Vëzhguesi :Flamur Sadriu

Stobi Flips U 12 Perëndim

Kalaja vs Mega Sport 17 : 47
Gjyqtari kryesorë:Merdin Perzhella
Gjyqtari 1 :Almir Kryeziu
Vëzhguesi :Emanuell LLeshi

Istogu vs Peja DT 19 : 53
Gjyqtari kryesorë:Endit Basha
Gjyqtari 1 :Petrit Emra
Vëzhguesi :Hajradin Zeka

Junior 06 vs Rahoveci 41 : 11
Gjyqtari kryesorë:Visar Bunjaku
Gjyqtari 1 :Jeta Zeka
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj
Stobi Flips U 16 Vajzat

Kerasan Prishtina vs United Basketball 53 : 44
Gjyqtari kryesorë:Faton Deliu
Gjyqtari 1 :Astrit Kasapolli
Vëzhguesi :Driton Blakqori

Drita vs Kalaja 48 : 49
Gjyqtari kryesorë:Astrit Kasapolli
Gjyqtari 1 :Muhamet Maloku
Vëzhguesi :Naim Jashari

Trepça vs Vushtrria Basket 50 : 40
Gjyqtari kryesorë:Arian Thaci
Gjyqtari 1 :Besim Vitaku
Vëzhguesi :Albert Verbici

M Junior – Prishtina 36 : 37
Gjyqtari kryesorë:Burim Berisha
Gjyqtari 1 :Muhamet Maloku
Vëzhguesi : Gezim Maloku

Junior 06 - Suti Sport 55 : 51
Gjyqtari kryesorë:Ardi Haxhiajdini
Gjyqtari 1 :Aron Laja
Vëzhguesi :Allen Idrizaj

VENDIME :

1. Lojtari Adonis Qmega ( Rahoveci ) Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

2. Lojtari Ahmet Jupa ( Rahoveci ) Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

3. Lojtari Bleart Kabashi ( Bashkimi ) Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

4. Lojtari Rron Dahsyla ( Kerasan Prishtina ) Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

5. Valdrin Sefsalihu Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

7.Ndeshja Ylli 04 vs ISP Liga U 18 Unike Konfrom Nenit 47.8 rregjistrohet me rrezulltat zyrtarë 20 : 0 ne favorë te KB Ylli 04 kurse KB ISP nuk I takon një pikë.