Kalendari i Garave Per Kategoritë e Reja 2018-2019

10 Tetor 2018

 

                                                               KALENDARI GARAVE U18 SUPER LIGA

 

Xhiroja I 13/14.10.2018

Kerasan Prishtina – Borea

Prshtina Re - Trepca

Ponte Prizreni – M Junior

Vellaznimi – Golden Eagle Ylli

Bashkimi – Vushtrria Basket

 

Xhiroja II 20/21.10.2018

Borea – Vushtrria

Golden Eagle Ylli – Bashkimi

M Junior – Vellaznimi

Trepca – Ponte Prizreni

Kerasan Prishtina – Prishtina Re

 

Xhiroja III 27/28.10.2018

Prishtina Re  - Borea

Ponte Prizreni – Kerasan Prishtina

Vellaznimi – Trepca

Bashkimi – M Junior

Vushtrria Basket – Golden Eagle Ylli

 

Xhiroja IV  3 / 4 .11.2018

Borea – Golden Eagle Ylli

M Junior – Vushtrria Basket

Trepca – Bashkimi

Kerasan Prishtina – Vellaznimi

Prishtina Re – Ponte Prizreni

 

Xhiroja V 10/11.11.2018

Ponte Prizreni – Borea

Vellaznimi –Prishtina Re

Bashkimi – Kerasan Prishtina

Vushtrria Basket – Trepca

Golden Eagle Ylli – M Junior

 

Xhiroja VI 17/18.11.2018

Borea – M Junior

Trepca – Golden Eagle Ylli

Kerasan Prishtina – Vushtrria Basket

Prishtina Re – Bashkimi

Ponte Prizreni – Vellaznimi

 

Xhiroja VII 24/25.11.2018

Vellaznimi – Borea

Bashkimi – Ponte Prizreni

Vushtrria Basket – Prishtina Re

Golden Eagle Ylli – Kerasan Prishtina

M Junior – Trepca

 

Xhiroja VIII 1 /2.12.2018

Borea – Trepca

Kerasan Prishtina – M Junior

Prishtina Re – Golden Eagle Ylli

Ponte Prizreni – Vushtrria Basket

Vellaznimi – Bashkimi

 

Xhiroja IX 8/9.12.2018

Bashkimi – Borea

Vushtrria Basket – Vellaznimi

Golden Eagle Ylli – Ponte Prizreni

M Junior – Prishtina Re

Trepca – Kerasan Prishtina

 

                                                         KALENDARI GARAVE U18 LIGA UNIKE

 

Xhiroja I 13/14.10.2018

AS Kastrioti – Lipjani

Golden Basket – Drita

 Ylli 04 -pushon

Vitija – Rahoveci

Z Mobile – Penza

 

Xhiroja II 20/21.10.2018

Lipjani – Penza

Rahoveci – Z Mobile Prishtina

Ylli 04 -  Vitija

Drita – Pushon

AS Kastrioti – Golden Basket

 

Xhiroja III 27/28.10.2018

Golden Basket – Lipjani

 AS Kastrioti - Pushon

Vitija – Drita

Z Mobile Prishtina – Ylli 04

Penza - Rahoveci

 

Xhiroja IV  3 / 4 .11.2018

Lipjani – Rahoveci

Ylli 04 –Penza

Drita – Z Mobile Prishtina

AS Kastrioti – Vitija

Golden Basket - Pushon

 

Xhiroja V 10/11.11.2018

 Lipjani-Pushon

Vitija – Golden Basket

Z Mobile Prishtina – AS Kastrioti

Penza – Ylli 04

Rahoveci – Ylli 04

 

Xhiroja VI 17/18.11.2018

Lipjani – Ylli 04

Drita – Rahoveci

AS Kastrioti – Penza

Golden Basket – Z Mobile Prishtina

  Vitija-Pushon

 

Xhiroja VII 24/25.11.2018

Vitija – Lipjani

Z Mobile Prishtina – Pushon

Penza – Golden Basket

Rahoveci – AS Kastrioti

Ylli 04 – Drita

 

Xhiroja VIII 1 /2.12.2018

Lipjani – Drita

AS Kastrioti – Ylli 04

Golden Basket – Rahoveci

Penza -Pushon

Vitija – Z Mobile Prishtina

 

Xhiroja IX 8/9.12.2018

Z Mobile Prishtina – Lipjani

Penza – Vitija

Rahoveci - Pushon

Ylli 04 – Golden Basket

Drita – As Kastrioti

 

 

                                                        KALENDARI GARAVE U16 SUPER LIGA

Xhiroja I 13/14.10.2018

Kerasan Prishtina – Prishtina Re

M Junior – Borea

Vushtrria Basket – Ponte Prizreni

Trepca – Golden Eagle Ylli

Istogu – Vëllaznimi

 

Xhiroja II 20/21.10.2018

Prishtina Re – Vellaznimi

Golden Eagle Ylli – Istogu

Ponte Prizreni – Trepca

Borea – Vushtrria Basket

Kerasan Prishtina – M Junior

 

Xhiroja III 27/28.10.2018

M Junior – Prishtina Re

Vushtrria Basket – Kerasan Prishtina

Trepca – Borea

Istogu – Ponte Prizreni

Vellaznimi – Golden Eagle Ylli

 

Xhiroja IV  3 / 4 .11.2018

Prishtina Re – Golden Eagle Ylli

Ponte Prizreni – Vellaznimi

Borea – Istogu

Kerasan Prishtina – Trepca

M Junior – Vushtrria Basket

 

Xhiroja V 10/11.11.2018

Vushtrria Basket – Prishtina Re

Trepca – M Junior

Istogu – Kerasan Prishtina

Vellaznimi – Borea

Golden Eagle Ylli – Ponte Prizreni

 

Xhiroja VI 17/18.11.2018

Prishtina Re – Ponte Prizreni

Borea –Golden Eagle Ylli

Kerasan Prishtina – Vellaznimi

M Junior – Istogu

Vushtrria Basket – Trepca

 

Xhiroja VII 24/25.11.2018

Trepca – Prishtina Re

Istogu – Vushtrria Basket

Vellaznimi – M Junior  

Golden Eagle Ylli – Kerasan Prishtina

Ponte Prizreni – Borea

 

Xhiroja VIII 1 /2.12.2018

Prishtina Re – Borea

Kerasan Prishtina – Ponte Prizreni

Mjunior  - Golden Eagle Ylli

Vushtrria Basket – Vellaznimi

Trepca – Istogu

  

Xhiroja IX 8/9.12.2018

Istogu – Prishtina Re

Vellaznimi – Trepca

Golden Eagle Ylli – Vushtrria Basket

Ponte Prizreni – M Junior

Borea – Kerasan Prishtina

 

 

                                                         KALENDARI GARAVE U16 LIGA UNIKE

 

Xhiroja I 13/14.10.2018

Z Mobile Prishtina  - Gjimnazisti

Drita – Bashkimi

Lipjani- Penza

Kacaniku – Megasporti

Ylli 04 – Rahoveci

 

Xhiroja II 20/21.10.2018

Gjimnazisti – Rahoveci

Megasport-Ylli 04

Penza – Kacaniku

Bashkimi-Lipjani

Z Mobile Prishtina – Drita

 

Xhiroja III 27/28.10.2018

Drita – Gjimnazisti

Lipjani – Z Mobile Prishtina

Kacaniku – Bashkimi

Ylli 04 – Penza

Rahoveci – Megasporti

 

Xhiroja IV  3 / 4 .11.2018

Gjimnazisti – Megasporti

Penza – Rahoveci

Bashkimi-Ylli 04

Z Mobile Prishtina – Kacaniku

Drita – Lipjani

 

Xhiroja V 10/11.11.2018

Lipjani – Gjimnazisti

Kacaniku – Drita

Ylli 04 – Z Mobile Prishtina

Rahoveci – Bashkimi

Megasport – Penza

 

Xhiroja VI 17/18.11.2018

Gjimnazisti – Penza

Bashkimi – Megasport

Z Mobile Prishtina – Rahoveci

Drita – Ylli 04

Lipjani – Kacaniku

 

Xhiroja VII 24/25.11.2018

Kacaniku – Gjimnazisti

Ylli 04 – Lipjani

Rahoveci – Drita

Megasporti – Z Mobile Prishtina

Penza – Bashkimi

 

Xhiroja VIII 1 /2.12.2018

Gjimnazisti – Bashkimi

Z Mobile Prishtina – Penza

Drita – Megasporti

Lipjani – Rahoveci

Kacaniku – Ylli 04

 

 

Xhiroja IX 8/9.12.2018

Ylli 04 – Gjimnazisti

Rahoveci – Kacaniku

Megasporti – Lipjani

Penza – Drita

Bashkimi – Z Mobile Prishtina  

 

 

                                                              KALENDARI GARAVE LIGA U14 LINDJE

 

Xhiroja I 20/21.10.2018

Kerasan Prishtina – Ulpijana

Z Mobile Prishtina – Golden Eagle Ylli

Trepca – Lipjani

Vushtrria Basket – Prishtina Re

 

Xhiroja II 27/28.10.2018

Prishtina Re -Ulpijana

Lipjani – Vushtrria Basket

Golden Eagle Ylli – Trepca

Kerasan Prishtina – Zmobile Prishtina

  

Xhiroja III  3 / 4 .11.2018

Zmobile Prishtina - Ulpijana

Trepca – Kerasan Prishtina

Vushtrria Basket – Golden Eagle Ylli

Prishtina Re – Lipjani

 

Xhiroja IV 10/11.11.2018

Lipjani  - Ulpijana

Golden Eagle Ylli – Prishtina Re

Kerasan Prishtina – Vushtrria Basket

Z Mobile Prishtina – Trepca

 

Xhiroja V 17/18.11.2018

Trepca -Ulpijana

Vushtrria Basket – Z Mobile Prishtina

Prishtina Re – Kerasan Prishtina

Lipjani – Golden Eagle Ylli

 

Xhiroja VI 24/25.11.2018

Golden Eagle Ylli – Ulpijana

Kerasan Prishtina – Lipjani

Z Mobile Prishtina  - Prishtina Re

Trepca  - Vushtrria Basket

 

Xhiroja VII 1/2. 12.2018

Vushtrria Basket  - Ulpijana

Prishtina Re – Trepca

Lipjani – Z Mobile Prishtina

Golden Eagle Ylli – Kerasan Prishtina

 

                                                              KALENDARI GARAVE LIGA U14 PERENDIM 

 

Xhiroja I 20/21.10.2018

Borea /Pushon

Rahoveci – Bashkimi

Ponte Prizreni - Penza

 

Xhiroja II  27 / 28 .10.2018

Penza / Pushon

Bashkimi – Ponte Prizreni

Vëllaznimi – Megasporti

Borea  - Rahoveci

 

Xhiroja III 03/04.11.2018

Rahoveci / Pushon

Megasporti – Borea

Ponte Prizreni – Vëllaznimi

Penza – Bashkimi

 

Xhiroja IV 10/11.11.2018

Bashkimi  / Pushon 

Vëllaznimi – Penza

Borea – Ponte Prizreni

Rahoveci – MegaSporti

  

Xhiroja V  17/18.11.2018

Megasporti/Pushon

Ponte Prizreni – Rahoveci

Penza – Borea

Bashkimi - Vëllaznimi

 

Xhiroja VI  24/25.11.2018

Vëllaznimi –Pushon

Borea  - Bashkimi

Rahoveci – Penza

Megasporti – Ponte Prizreni

 

Xhiroja VII 01/02.12.2018

Ponte Prizreni / Pushon

Penza – MegaSporti

Bashkimi – Rahoveci

Vellaznimi – Borea

 

                                                       KALENDARI GARAVE LIGA U12 LINDJE   

 

Xhiroja I 20/21.10.2018

Kerasan Prishtina –  Pushon

Trepca – Sfera

Mitro Basket – M Junior

Vushtrria Basket - Mitrovica

 

Xhiroja II  27/ 28 .11.2018

Mitrovica-Pushon

M Junior – Vushtrria Basket

Sfera – Mitro Basket

Kerasan Prishtina - Trepca

 

Xhiroja III 03/04.11.2018

Trepca  - Pushon

Mitro Basket – Kerasan Prishtina

Vushtrria Basket – Sfera

Mitrovica – M Junior

 

Xhiroja IV 10/11.11.2018

M-Junior /Pushon

Sfera – Mitrovica

Kerasan  Prishtina  - Vushtrria Basket

Trepca – Mitro Basket

 

Xhiroja V  17/18.11.2018

Mitro Basket /Pushon

Vushtrria Basket – Trepca

Mitrovica – Kerasan Prishtina

M Junior – Sfera

 

Xhiroja VI 24/25.11.2018

Sfera –pushon

Kerasan Prishtina – M Junior

Trepca – Mitro Basket

Mitro Basket – Vushtrria Basket

 

Xhiroja Vll  01/02.12.2018

Vushtrria Basket – Pushon

Mitrovica – Mitro Basket

M Junior – Trepca

Sfera – Kerasan Prishtina

 

                                                    KALENDARI GARAVE LIGA U12 PERENDIM   

 

Xhiroja I 27/28.10.2018

New Basket – Mega Sport

Rahoveci – Vëllaznimi

Istogu – Borea

 

Xhiroja II  3 / 4 .11.2018

Mega Sport  – Borea

Vëllaznimi – Istogu

New Basket – Rahoveci

 

Xhiroja III 10/11.11.2018

Rahoveci – Mega Sport

Istogu – New Basket

Borea – Vellaznimi

 

Xhiroja IV 17/18.11.2018

Megasport  – Vellaznimi

New Basket – Borea

Rahoveci – Istogu

 

Xhiroja V  24/25.11.2018

Istogu – Sfera

Borea – Rahoveci

Vëllaznimi – New Basket

 

                                                    KALENDARI GARAVE LIGA U16 VAJZAT   

 

Xhiroja I 27/28.10.2018

Kerasan Prishtina – Pushon

Bashkimi – Borea

United Basketball – Drita 

 

Xhiroja II  3 / 4 .11.2018

Drita-Pushon

Borea – United Basketball

Kerasan Prishtina – Bashkimi

 

Xhiroja III 10/11.11.2018

Bashkimi – Pushon

United Basketball – Kerasan Prishtina

Drita – Borea

 

Xhiroja IV 17/18.11.2018

Borea -Pushon

Kerasan Prishtina – Drita

Bashkimi – United Basketball

 

Xhiroja V  24/25.11.2018

United Basketball – Pushon

Drita – Bashkimi

Borea – Kerasan Prishtina

 

                                                    KALENDARI GARAVE LIGA U14 VAJZAT   

 

Xhiroja I 27/28.10.2018

Kerasan Prishtina – Borea

Bashkimi –Kastrioti

 

Xhiroja II  3 / 4 .11.2018

Borea   - Kastrioti

Kerasan Prishtina – Borea

 

Xhiroja III 10/11.11.2018

Bashkimi – Borea

Kastrioti – Kerasan Prishtina

 

Xhiroja IV 17/18.11.2018

Borea – Kerasan Prishtina

Kastrioti –Bashkimi

 

Xhiroja V  24/25.11.2018

Kastrioti – Borea

Borea – Kerasan Prishtina

 

Xhiroja VI  1 /2.12.2018

Borea – Bashkimi

Kerasan Prishtina – Borea

Njoftim: Ndeshjet e Kupes per kategorite e reja do te zhvillohen ne mes javë dhe pase perfundimit te rregullte te garave.

 

 

        Komesari Garave                                                                                                                     Prishtinë

        Elldin Uglari                                                                                                                              02.10.2018