Kosova e Re Bashkimi-Peja të shtunën në “Sezai Surroi”

  • Kosova e Re Bashkimi-Peja të shtunën në “Sezai Surroi”
23 Prill 2015

Ndeshja e tretë gjysmëfinale e “play-off”-it në ETC Superligë ndërmjet Kosova e Re Bashkimit dhe Pejës do të zhvillohet në shtunën me fillim nga ora 19:00 në palestrën e sporteve “Sezai Surroi” në Prizren.

Rezultati në seri të gjysmëfinaleve të garave shtesë ndërmjet këtyre dy skuadrave është 1:1. Në ndeshjen e parë të luajtur në fundjavën e kaluar në Pejë patën triumfuar verdhezinjtë me shifrat 109:81, kurse në takimin e dytë të zhvilluar në këtë mesjavë në Prizren fitore kanë regjistruar portokallinjtë me rezultat 85:80.

Plasmanin në finale e siguron ekipi që i pari arrin 3 fitore. Gjysmëfinalet zhvillohen sipas formatit 1 – 2 – 2, që do të thotë ekipi më lartë i plasuar e ka epërsinë e terrenit vendës dhe luan si vendës në ndeshjen e parë dhe ndeshjet eventuale 4 dhe 5.