Sot në Therandë, Golden Eagle Ylli e pret Pejën

  • Sot në Therandë, Golden Eagle Ylli e pret Pejën
7 Dhjetor 2015

Bashkimi e ka mposhtur Trepçën të shtunën  mbrëma në palestrën e sporteve “Sezai Surroi” në Prizren me rezultat 80:68 në kuadër të xhiros së XII në Superligën e Kosovës në basketboll.

Ndërkaq në ndeshjen e luajtur në kryeqytet ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Kerasan Prishtinës fitore ka regjistruar kampionia në fuqi e Kosovës me shifrat 111:79.

Ndeshja e fundit e xhiros së XII do të zhvillohet sot në Therandë me fillim nga ora 18:00 ku Golden Eagle Ylli është nikoqir i Pejës.