Të shtunën, ora 17:00 Trepça vs AS Prishtina

28.11.2020 SUPERLIGA FEMRAT
28.11.2020 SUPERLIGA FEMRAT
28.11.2020 SUPERLIGA FEMRAT
28.11.2020 LIGA E PARE
28.11.2020 LIGA E PARE
28.11.2020 LIGA E PARE
29.11.2020 LIGA E PARE

TERMINET DHE DELEGIMET E KATEGORIVE TE REJA

Stobi Flips Superliga U 18

E shtune ora 16:30
Vushtrria Basket vs Peja
Gjyqtari kryesor : Arian Thaqi
Gjyqtari 1 : Ardian Rrustemi
Vëzhguesi : Enes Maxhuni

E shtune ora 14 : 30
Ponte Prizreni vs Trepça
Gjyqtari kryesor : Merdin Perzhella
Gjyqtari 1 : Atdhe Gutaj
Vëzhguesi : Kushtrim Qoqaj

E premte ora 18 : 00
Vëllaznimi vs Rahoveci
Gjyqtari kryesor : Endrit Basha
Gjyqtari 1 : Ilir Shala
Vëzhguesi :Vllazim Rraci

E diele ora 15 : 00 - ISP
M Junior vs Golden Eagle Ylli
Gjyqtari kryesor : Irma Konjusha
Gjyqtari 1 : Faton Deliu
Vëzhguesi : Naim Jashari

E diele ora 14 : 00 Pallati Rinise
Kerasan Prishtina vs Prishtina e Re
Gjyqtari kryesor : Egzon Maloku
Gjyqtari 1 : Arian Kera
Vëzhguesi : Mehdi Gashi

Stobi Flips Liga Unike U 18

E diele ora 12 : 30
Lipjani vs Peja DT
Gjyqtari kryesor : Molos Morina
Gjyqtari 1 : Anjeza Haziraj
Vëzhguesi : Isa Prebeza

E diele ora 11 : 00 Pallati Rinise
Sigal Prishtina vs Gjimnazisti
Gjyqtari kryesor : Egzon Maloku
Gjyqtari 1 : Deniz Simnica
Vëzhguesi : Bekim Aliu

E diele ora 12 : 00
Ylli 04 vs Bashkimi
Gjyqtari kryesor : Blend Spahija
Gjyqtari 1 : Lorik Haxhihajdini
Vëzhguesi : Kushtrim Qoqaj

E shtune ora 12 : 00 ISP
ISP vs Reggio Basket Academy
Gjyqtari kryesor : Aron Laja
Gjyqtari 1 : Xhevahire Hajda
Vëzhguesi : Driton Blakqorri

Stobi Flips Superliga U 16

E diele ora 13 : 00
Trepça vs Prishtina e Re
Gjyqtari kryesor : Besim Vitaku
Gjyqtari 1 : Lorena Haxha
Vëzhguesi : Albert Verbiqi

E dielle ora 13:30
Vushtrria Basket vs Bashkimi
Gjyqtari kryesor : Erzen Haxhani
Gjyqtari 1 : Yllmir Merovci
Vëzhguesi : Sabri Parduzi

E shtune ora 21 : 00
Ponte Prizreni vs Rahoveci
Gjyqtari kryesor : Almir Kryeziu
Gjyqtari 1 : Merdin Perzhella
Vëzhguesi : Albion Birraj

E diele ora 13 : 30
Peja vs Golden Eagle Ylli
Gjyqtari kryesor : Endrit Basha
Gjyqtari 1 : Artur Dauti
Vëzhguesi : Hajredin Zeka

E shtune ora 19 : 00 ISP
M Junior vs Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesor : Rrezon Korca
Gjyqtari 1 : Arlind Vitija
Vëzhguesi : Bekim Dugolli

Stobi Flips U 16 Lindje

E diele ora 14 : 00
Lipjani vs Llapi
Gjyqtari kryesor : Molos Morina
Gjyqtari 1 : Anjeza Haziraj
Vëzhguesi : Isa Prebeza

E shtune ora 15 : 00
Ulpiana vs Drita
Gjyqtari kryesor : Arian Kurtalani
Gjyqtari 1 : Petrit Emra
Vëzhguesi : Ergin Sherifi

E diele ora 20 : 30 Pallati Rinise
Golden Basket vs Sigal Prishtina
Gjyqtari kryesor : Molos Pllana
Gjyqtari 1 : Mervan Krasniqi
Vëzhguesi : Mehdi Gashi

Stobi Flips U 16 Perëndim

E shtune ora 11 : 00 Ferizaj
Kaçaniku vs Mega Sport
Gjyqtari kryesor : Molos Pllana
Gjyqtari 1 : Arian Kera
Vëzhguesi : Naim Jashari

E premte ora 15:00 Sezai Surroi
Ylli 04 vs Kalaja
Gjyqtari kryesor : Merdin Perzhella
Gjyqtari 1 : Almir Kryeziu
Vëzhguesi : Kushtrim Qoqaj

E premte ora 20:30-
Istog Vëllaznimi vs Istogu
Gjyqtari kryesor : Ardi Haxhihajdini
Gjyqtari 1 : Lorik Haxhihajdini
Vëzhguesi : Hajredin Zeka

Stobi Flips U 14 Lindje

E diele ora 14:00 Shkolla Profesionale Skenderaj
Alba Basket - Sfera
Gjyqtari kryesor : Arian Thaqi
Gjyqtari 1 : Arianit Ademi
Vëzhguesi : Enes Maxhuni

E diele ora 12:30 Pallati I Rinise
Sigal Prishtina – Prishtina e Re
Gjyqtari kryesor : Molos Pllana
Gjyqtari 1 : Xhevahire Hajda
Vëzhguesi : Bujar Shemsedini

E shtune ora 13:00
Ulpiana – Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesor : Petrit Emra
Gjyqtari 1 : Arian Kurtalani
Vëzhguesi : Ergin Sherifi

E shtune ora 11:00-ISP
ISP – M-Junior
Gjyqtari kryesor : Aron Laja
Gjyqtari 1 : Muhamed Maloku
Vëzhguesi : Bekim Dugolli

E diele ora 10:00
Trepca – Mitrovica
Gjyqtari kryesor : Amar Xhekoviq
Gjyqtari 1 : Besim Vitaku
Vëzhguesi : Albert Verbiqi

E diele ora 12:00
Vushtrria Basket - Lipjani
Gjyqtari kryesor : Burim Berisha
Gjyqtari 1 : Yllmir Merovci
Vëzhguesi : Sabri Parduzi

Stobi Flips U 14 Perëndim

E diele ora 16:00
Kalaja vs Bashkimi
Gjyqtari kryesor : Merdin Perzhella
Gjyqtari 1 : Almir Kryeziu
Vëzhguesi : Emanuell Lleshi

E shtune ora 15:00
Istogu vs Rahoveci
Gjyqtari kryesor : Artur Dauti
Gjyqtari 1 : Andi Katanolli
Vëzhguesi : Allen Idrizaj

E enjte ora 14 : 00
Golden Eagle Ylli vs Peja DT
Gjyqtari kryesor : Rrezon Korca
Gjyqtari 1 : Arlind Vitija
Vëzhguesi : Gazmend Mehmeti

E diele ora 14:00
Vellaznimi vs Peja
Gjyqtari kryesor : Blend Spahija
Gjyqtari 1 : Lorik Haxhihajdini
Vëzhguesi : Kushtrim Qoqaj

E shtune ora 13:00
Megasport vs Junior 06
Gjyqtari kryesor : Visar Bunjaku
Gjyqtari 1 : Atdhe Gutaj
Vëzhguesi : Emanuell Lleshi
Ponte Prizreni /pushon
Stobi Flips U 12 Lindje

E shtune ora 17:00-ISP
M Junior vs Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesor : Molos Morina
Gjyqtari 1 : Muhamed Maloku
Vëzhguesi : Gazmend Mehmeti

E shtune ora 15:00
Vushtrria Basket vs Trepça
Gjyqtari kryesor : Arian Thaqi
Gjyqtari 1 : Fisnik Trepqa
Vëzhguesi : Enes Maxhuni
Stobi Flips U 12 Perëndim

E shtune ora 13:00
Istogu vs Mega Sport
Gjyqtari kryesor : Artur Dauti
Gjyqtari 1 : Andi Katanolli
Vëzhguesi : Allen Idrizaj

E diele ora 13:00
Junior 06 vs Kalaja
Gjyqtari kryesor : Merdin Perzhella
Gjyqtari 1 : Almir Kryeziu
Vëzhguesi : Albion Birraj

E shtune ora 10:00
Rahoveci vs Peja DT
Gjyqtari kryesor : Ardi Haxhihajdini
Gjyqtari 1 : Ilir Shala
Vëzhguesi : Allen Idrizaj

Stobi Flips U 16 Vajzat

E diele ora 10:00
Drita vs Junior 06
Gjyqtari kryesor : Rrezon Korca
Gjyqtari 1 : Arlind Vitija
Vëzhguesi : Flamur Sadriu

E diele ora 11:30
Trepça vs United Basketball
Gjyqtari kryesor : Amar Xhekoviq
Gjyqtari 1 : Besim Vitaku
Vëzhguesi : Albert Verbiqi

E diele ora 11:00 ISP
M Junior vs Kalaja
Gjyqtari kryesor : Irma Konjusha
Gjyqtari 1 : Faton Deliu
Vëzhguesi : Gazmend Mehmeti

E diele ora 10:30-
Vushtrri Prishtina vs Vushtrria Basket
Gjyqtari kryesor : Burim Berisha
Gjyqtari 1 : Yllmir Merovci
Vëzhguesi : Bekim Dugolli

E shtune ora 13:00 – ISP
Kerasan Prishtina - Suti Sporti
Gjyqtari kryesor : Aron Laja
Gjyqtari 1 : Faton Deliu
Vëzhguesi : Bekim Dugolli

VREJTJE :

1.Treneri Driton Rraci Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

2. Lojtari Bardh Istrefi ( M – Junior ) Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet
me 25 euro.

3.Treneri Blerim Krasniqi Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

4.Treneri Egzon Thaci Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

5.Lojtari Endrit Gashi Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

6.Treneri Virgjil Manxholli Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

7.Treneri Arbnor Rifati Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

8. Lojtari Adonis Qmega ( Rahoveci ) Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

9. Lojtari Ahmet Jupa ( Rahoveci ) Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

10. Lojtari Bleart Kabashi ( Bashkimi ) Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

11. Lojtari Rron Dahsyla ( Kerasan Prishtina ) Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.
12. Lojtari Qamil Shala Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

13. Lojtari Dren Hasani Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

14. Lojtari Anes Gashi Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro

15. Lojtarja Rea Ukaj Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

16. Lojtari Fisnik Kërëk Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

17.Trenerja Kimete Haliti Konfrom Nenit42.2të PG per kategoite e reja denohet me 25 euro

18.Treneri Ramush Rushiti (Junior 06 ) sjellja jo sportive ndaj personave zyrtarë Konfrom Nenit 42.4 te PG , denohet me 100 Euro dhe me dy ndeshje mos ushtrim te detyres , ne te gjitha kategorit.

19. KB Junior 06 Konfrom Nenit 45.1. të PG per kategorite e reja denohet me 150 euro.

20. KB Junior 06 Konfrom Nenit 40.15 të PG per kategorit e reja denohet me 30 euro.

21. KB Junior 06 Konfrom Nenit 41.6 të PG per kategorit e reja denohet me 30 euro.

22. Lojtari Xhemajl Lezliu Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

23. Lojtari Alt Lota Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

24.Trajneri Valon Tanushi Konfrom Nenit42.2të PG per kategoite e reja denohet me 25 euro

25. Lojtari Besmir Memaj KB Ponte Prizreni Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro .
26. Treneri Diamant Shabani KB Istogu Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 50 euro .

27.Treneri Diamant Shabani (KB Istogu ) sjellja jo sportive ndaj personave zyrtarë Konfrom Nenit 42.4 te PG , denohet me 100 Euro dhe me dy ndeshje mos ushtrim te detyres , ne te gjitha kategorit.

28.Treneri Arben Lezliu Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro .

29. Lojtari Blend Qela ( Vellaznimi ) Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

30. Lojtari Edison Krasniqi KB Ponte Prizreni Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro .

31. Lojtari Drinor Gashi KB M Junior Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro .

32. Lojtari Ermal Bojku KB Penza Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro .

33. Treneri Molos Serqa KB Borea Konfrom Nenit 42.4 të PG per kategorit e reja denohet me 100 Euro dhe me nje ndeshje mos ushtrim te detyes ne te gjitha kategorit.

34. Lojtari Leart Berisha KB Bashkimi Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro
35. Treneri Agron Cjeku Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

36. Trajnerja Ermelinda Musliu Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.