Të shtunën, ora 17:00 Trepça vs AS Prishtina

28.11.2020 SUPERLIGA FEMRAT
28.11.2020 SUPERLIGA FEMRAT
28.11.2020 SUPERLIGA FEMRAT
28.11.2020 LIGA E PARE
28.11.2020 LIGA E PARE
28.11.2020 LIGA E PARE
29.11.2020 LIGA E PARE

TERMINET DHE DELEGIMET E KATEGORIVE TE REJA

Stobi Flips Superliga U18

E shtune ora 13:00
Ponte Prizreni vs Peja
Gjyqtari kryesor: Merdin Perzhella
Gjyqtari 1 :Atdhe Gutaj
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

E shtune ora 12:15
Vëllaznimi vs Vushtrria Basket
Gjyqtari kryesor: Endrit Basha
Gjyqtari 1 :Lorik Haxhiajdini 
Vëzhguesi :Ardian Koshi

E shtune ora 19 : 00 ISP
M Junior vs Trepça
Gjyqtari kryesor: Artur Dauti
Gjyqtari 1 :Irma Konjusha
Vëzhguesi :Gazmend Mehemeti

E diel ora 14:00 ISP
Kerasan Prishtina vs Rahoveci
Gjyqtari kryesor: Egzon Maloku
Gjyqtari 1 :Arian Kera
Vëzhguesi :Mehdi Gashi

E diel 18:30 Pallati i Rinise
Prishtina e Re vs Golden Eagle Ylli
Gjyqtari kryesor: Egzon Maloku
Gjyqtari 1 :Aron Laja
Vëzhguesi :Sabri Parduzi

Stobi Flips Liga Unike U 18

E diel 11:00 ISP
Sigal Prishtina vs Peja DT
Gjyqtari kryesor: Molos Morina
Gjyqtari 1 :Molos Pllana
Vëzhguesi :Driton Blakqorri

E diele 12:00
Ylli 04 vs Lipjani
Gjyqtari kryesor: Hekuran Rugova
Gjyqtari 1 :Petrit Emra
Vëzhguesi :Ideal Lajqi

E shtune 18:30
ISP vs Gjimnazisti
Gjyqtari kryesor: Arlind Vitija
Gjyqtari 1 :Anjesa Haziraj
Vëzhguesi :Mehdi Gashi

E shtune ora 15:00 Don Bosko
Reggio Basket Academy vs Bashkimi
Gjyqtari kryesor: Rezon Korca
Gjyqtari 1 :Arian Kera
Vëzhguesi :Isa Prebreza

Stobi Flips Superliga U 16

E shtune ora 19:00
Vushtrria Basket vs Prishtina e Re
Gjyqtari kryesor: Besim Vitaku
Gjyqtari 1 :Yllmir Merovci
Vëzhguesi :Enes Maxhuni

E diel ora 13:00
Ponte Prizreni vs Trepça
Gjyqtari kryesor: Merdin Perzhella
Gjyqtari 1 :Almir Kryeziu
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

E diel ora 11:00
Peja vs Bashkimi
Gjyqtari kryesor: Dren Pudarolli
Gjyqtari 1 :Ilir Shala
Vëzhguesi :Hajradin Zeka

E shtune ora 20:00 ISP
M Junior vs Rahoveci
Gjyqtari kryesor: Artur Dauti
Gjyqtari 1 :Denis Simnica
Vëzhguesi :Isa Prebreza

E diel ora 12:30 ISP
Kerasan Prishtina vs Golden Eagle Ylli
Gjyqtari kryesor: Arlind Vitija
Gjyqtari 1 :Denis Sinica
Vëzhguesi :Bekim Aliu

Stobi Flips U 14 Lindje

E diel ora 13:00 Pallati I Rinse
Alba Basket – Sigal Prishtina
Gjyqtari kryesor: Muhamet Maloku
Gjyqtari 1 :Xehvahire Hajda
Vëzhguesi :Bujar Shemsedini

E shtune ora 14:30
Ulpiana – Sfera
Gjyqtari kryesor: Anjesa Haziraj
Gjyqtari 1 :Mervan Krasniqi
Vëzhguesi :Bekim Dugolli

E shtune ora 17:00
ISP – Prishtina e Re
Gjyqtari kryesor: Molos Morina
Gjyqtari 1 :Fisnik Trepca
Vëzhguesi :Flamur Sadriu

Trepca – Kerasan Prishtina 0 : 2

E shtune ora 16:00
Vushtrria Basket – M-Junior
Gjyqtari kryesor: Yllmir Merovci
Gjyqtari 1 :Lorena Haxha
Vëzhguesi :Enes Mxhuni

E shtune ora 12:00
Lipjani – Mitrovica
Gjyqtari kryesor: Anjesa Haziraj
Gjyqtari 1 :Mervan Krasniqi
Vëzhguesi :Bekim Dugolli

Stobi Flips U 14 Perëndim
Istogu vs Ponte Prizreni 2 : 0

E shtune ora 10:00
Golden Eagle Ylli vs Bashkimi
Gjyqtari kryesor: Almir Kryeziu
Gjyqtari 1 :Andi Bytyqi
Vëzhguesi :Albion Biraj

E shtune ora 14:00
Vellaznimi vs Rahoveci
Gjyqtari kryesor: Endrit Basha
Gjyqtari 1 :Lorik Haxhiajdini
Vëzhguesi :Ideal Lajqi

E shtune ora 14:30
Megasport vs Peja DT
Gjyqtari kryesor: Visar Bunjaku
Gjyqtari 1 :Jeta Zeka
Vëzhguesi :Emanuell Lleshi

E diel ora 14:30
Junior 06 vs Peja
Gjyqtari kryesor: Merdin Perzhella
Gjyqtari 1 :Almir Kryeziu
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

Kalaja /pushon

Stobi Flips U 16 Vajzat

E shtune ora 11:00
Trepça vs Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesor: Erzen Haxhani
Gjyqtari 1 :Yllmir Merovci
Vëzhguesi :Albert Verbici

E shtune ora 10:30 Malisheve
M Junior vs Junior 06
Gjyqtari kryesor: Astrit Kasapolli
Gjyqtari 1 :Arian Kera
Vëzhguesi :Isa Prebreza

E shtune ora 13:30 Pallati i Rinise
Prishtina vs United Basketball
Gjyqtari kryesor: Molos Morina
Gjyqtari 1 :Molos Pllana
Vëzhguesi :Gazmend Memeti

E shtune ora 17:30
Vushtrria Basket vs Kalaja
Gjyqtari kryesor: Besim Vitaku
Gjyqtari 1 :Yllmir Merovci
Vëzhguesi :Albert Verbici

E premte ora 14:00
Drita vs Suti Sport
Gjyqtari kryesor: Arlind Vitija
Gjyqtari 1 :Arian Keera
Vëzhguesi :Gazmend Mehmeti

VREJTJE :
1. Lojtari Nermin Dermala Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

2. Lojtari Bledar Thaci Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

3. Lojtari Dren Bajraktari Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

4. Lojtari Anid Jupa Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 50 euro.

5. Lojtari Eris Zeneli Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

6.Treneri Driton Rraci Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

7. Lojtari Bardh Istrefi ( M – Junior ) Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet
me 25 euro.

8.Treneri Blerim Krasniqi Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

9.Treneri Egzon Thaci Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

10.Lojtari Endrit Gashi Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

11.Treneri Virgjil Manxholli Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

12. Lojtari Adonis Qmega ( Rahoveci ) Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

13. Lojtari Ahmet Jupa ( Rahoveci ) Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.


14. Lojtari Qamil Shala Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

13. Lojtari Dren Hasani Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

14. Lojtari Anes Gashi Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro

15. Lojtari Fisnik Kërëk Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

17.Trenerja Kimete Haliti Konfrom Nenit42.2të PG per kategoite e reja denohet me 25 euro

18.Treneri Ramush Rushiti (Junior 06 ) sjellja jo sportive ndaj personave zyrtarë Konfrom Nenit 42.4 te PG , denohet me 100 Euro dhe me dy ndeshje mos ushtrim te detyres , ne te gjitha kategorit.

19. KB Junior 06 Konfrom Nenit 45.1. të PG per kategorite e reja denohet me 150 euro.

20. KB Junior 06 Konfrom Nenit 40.15 të PG per kategorit e reja denohet me 30 euro.

21. KB Junior 06 Konfrom Nenit 41.6 të PG per kategorit e reja denohet me 30 euro.

22. Lojtari Alt Lota Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

23.Trajneri Valon Tanushi Konfrom Nenit42.2të PG per kategoite e reja denohet me 25 euro

24. Lojtari Besmir Memaj KB Ponte Prizreni Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro

25. Treneri Diamant Shabani KB Istogu Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 50 euro .

26.Treneri Diamant Shabani (KB Istogu ) sjellja jo sportive ndaj personave zyrtarë Konfrom Nenit 42.4 te PG , denohet me 100 Euro dhe me dy ndeshje mos ushtrim te detyres , ne te gjitha kategorit.

27.Treneri Arben Lezliu Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro .

28. Lojtari Blend Qela ( Vellaznimi ) Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

29. Lojtari Edison Krasniqi KB Ponte Prizreni Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro .

30. Lojtari Drinor Gashi KB M Junior Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro .

31. Lojtari Ermal Bojku KB Penza Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro .

32. Treneri Molos Serqa KB Borea Konfrom Nenit 42.4 të PG per kategorit e reja denohet me 100 Euro dhe me nje ndeshje mos ushtrim te detyes ne te gjitha kategorit.

33. Lojtari Leart Berisha KB Bashkimi Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro
34 Treneri Agron Cjeku Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

35. Trajnerja Ermelinda Musliu Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

36. Lojtari Endrit Qanaj Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

37. Trener Fadil Dula Konform Nenit 42.2të PG per kategorite e reja denohet me 25euro.

38. Trener Egzon Uka Konform Nenit 42.2të PG per kategorite e reja denohet me 25euro.

39. Lojtari Endrit Gashi Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.