TERMINET DHE DELEGIMET KATEGORIT E REJA

Stobi Flips Superliga U18

E hane ora 17:30
Vëllaznimi vs Peja
Gjyqtari kryesorë:Ardi Haxhiajdini
Gjyqtari 1 :Lorik Haxhiajdini
Vëzhguesi :Vellaznim Rraci

E diele ora 17:00
Ponte Prizreni vs M Junior
Gjyqtari kryesorë:Atdhe Gutaj
Gjyqtari 1 :Almir Kryeziu
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

E diele ora 19:00
Vushtrria Basket vs Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesorë:Amar Djekovic
Gjyqtari 1 :Erzen Haxhani
Vëzhguesi :Sabri Parduzi

E diele ora 12:30
Trepça vs Prishtina e Re
Gjyqtari kryesorë:Egzon Maloku
Gjyqtari 1 :Besim Vitaku
Vëzhguesi :Albert Verbici

E shtune ora 12:30
Rahoveci vs Golden Eagle Ylli
Gjyqtari kryesorë:Blend Spahija
Gjyqtari 1 :Petrit Emra
Vëzhguesi :Artan Ejupi

Stobi Flips Superliga U 16

E shtune ora 14:00
Ponte Prizreni vs Prishtina e Re
Gjyqtari kryesorë:Almir Kryeziu
Gjyqtari 1 :Andi Bytyqi
Vëzhguesi :Albion Biraj

E shtune ora 17:00
Vushtrria Basket vs Peja
Gjyqtari kryesorë:Egzon Maloku
Gjyqtari 1 :Yllmir Merovci
Vëzhguesi :Enes Maxhuni

E diele ora 11:00
Trepça vs M Junior
Gjyqtari kryesorë:Erzen Haxhani
Gjyqtari 1 :Besim Vitaku
Vëzhguesi :Sabri Parduzi

E diele ora 19:00
Bashkimi vs Kerasan Prishtina
Gjyqtari kryesorë:
Gjyqtari 1 :
Vëzhguesi :

E shtune ora 14:00
Rahoveci vs Golden Eagle Ylli
Gjyqtari kryesorë:
Gjyqtari 1 :
Vëzhguesi :

Stobi Flips Vajzat U 16

E diele ora 14:00
Drita vs M Junior
Gjyqtari kryesorë:Arian Kurtalani
Gjyqtari 1 :Anjesa Haziraj
Vëzhguesi :Ergin Sherifi

E shtune ora 11:00-ISP
Marigona Hill vs Prishtina
Gjyqtari kryesorë:Arlind Vitija
Gjyqtari 1 :Arian Kera
Vëzhguesi :Bujar Shemsedini

E diele ora 14:30
Junior 06 vs Vushtrria Basket
Gjyqtari kryesorë:Atdhe Gutaj
Gjyqtari 1 :Almir Kryeziu
Vëzhguesi :Albion Biraj

E diele ora 16:00
United Basketball vs Kalaja
Gjyqtari kryesorë:Rezon Korca
Gjyqtari 1 :Arian Kurtalani
Vëzhguesi :Ergin Sherifi

Suti Sport vs Trepca 0 - 2
Gjyqtari kryesorë:
Gjyqtari 1 :
Vëzhguesi :

Stobi Flips U 14 Lindje

E shtune ora 16:30 Pallati I Rinise
Alba Basket vs ISP
Gjyqtari kryesorë:Arian Kera
Gjyqtari 1 :Fisnik Trepca
Vëzhguesi :Isa Prebreza

Ulpiana vs Trepca 2 - 0
Gjyqtari kryesorë:
Gjyqtari 1 :
Vëzhguesi :

E shtune ora 15:00 Pallati I Rinise
Sigal Prishtina vs Vushtrria Basket
Gjyqtari kryesorë:Arian Kera
Gjyqtari 1 :Fisnik Trepca
Vëzhguesi :Isa Prebreza

E shtune ora12:30
Sfera vs Lipjani
Gjyqtari kryesorë:Yllmir Merovci
Gjyqtari 1 :Arijanit Ademi
Vëzhguesi :Enes Maxhuni

E shtune ora 12:00 Pallati I Rinise
Prishtina e Re vs Mitrovica
Gjyqtari kryesorë:Faton Deliu
Gjyqtari 1 :Arlind Vitija
Vëzhguesi :Bekim Dugolli

E shtune ora 13:30 Pallati I Rinise
Marigona Hill vs M Junior
Gjyqtari kryesorë:Faton Deliu
Gjyqtari 1 :Arlind Vitija
Vëzhguesi :Bekim Dugolli
Stobi Flips U 14 Perendim

E diele ora 10:30
Peja DT vs Bashkimi
Gjyqtari kryesorë:Hekuran Rugova
Gjyqtari 1 :Ilir Shala
Vëzhguesi :Muhamet Ahma

Peja vs Ponte Prizreni 2 - 0
Gjyqtari kryesorë:
Gjyqtari 1 :
Vëzhguesi :

E diele ora 13:00
Junior 06 vs Kalaja
Gjyqtari kryesorë:Atdhe Gutaj
Gjyqtari 1 :Andi Bytyqi
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

E shtune ora 15:30
Megasport vs Istogu
Gjyqtari kryesorë:Merdin Perzhella
Gjyqtari 1 :Almir Kryeziu
Vëzhguesi :Albion Biraj

E shtune ora 16:00
Vellaznimi vs Golden Eagle Ylli
Gjyqtari kryesorë:Endrit Basha
Gjyqtari 1 :Lorik Hajdini
Vëzhguesi :Ardian Koshi

Rahoveci /pushon

VREJTJE :
1.Lojtari Endrit Gashi Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

2.Treneri Virgjil Manxholli Konform Nenit 42.2 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

3 Lojtari Adonis Qmega ( Rahoveci ) Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

4. Lojtari Ahmet Jupa ( Rahoveci ) Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

5 Lojtari Bleart Kabashi ( Bashkimi ) Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

6. Lojtari Qamil Shala Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

7. Lojtari Anes Gashi Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro

8. Lojtari Fisnik Kërëk Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

9.Trenerja Kimete Haliti Konfrom Nenit42.2të PG per kategoite e reja denohet me 25 euro .

10.Treneri Ramush Rushiti (Junior 06 ) sjellja jo sportive ndaj personave zyrtarë Konfrom Nenit 42.4 te PG , denohet me 100 Euro dhe me dy ndeshje mos ushtrim te detyres , ne te gjitha kategorit.

11 KB Junior 06 Konfrom Nenit 45.1. të PG per kategorite e reja denohet me 150 euro.

12. KB Junior 06 Konfrom Nenit 40.15 të PG per kategorit e reja denohet me 30 euro.

13. KB Junior 06 Konfrom Nenit 41.6 të PG per kategorit e reja denohet me 30 euro.

14. Lojtari Xhemajl Lezliu Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

15. Lojtari Alt Lota Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

16.Trajneri Valon Tanushi Konfrom Nenit42.2të PG per kategoite e reja denohet me 25 euro

17. Lojtari Endrit Qanaj Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

18. Trener Fadil Dula Konform Nenit 42.2të PG per kategorite e reja denohet me 25euro.

19 Lojtari Endrit Gashi Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

20 Egzon Thaci ( KB Kalaja ) Konfrom Nenit 42.7 të PG per kategorit e reja denohet me 400 Euro , dhe me ndales te mos ushtrim te detyres një vit ( 1 Vit).

21. Lojtari Nermin Dermala Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

22. Lojtari Bledar Thaci Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

23. Lojtari Dren Bajraktari Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

24. Lojtari Anid Jupa Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 50 euro.

25. Lojtari Eris Zeneli Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

26.Lojtari Diar Gashi Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

27.Lojtari Shpat Syla Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

28.Treneri Virgjil Manxholli Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 50 euro.(GT I perseritur).

29. Trener Arben Elshani Konform Nenit 42.2të PG per kategorite e reja denohet me 25euro.

30.Trener Arben Elshani Konform Nenit 42.2të PG per kategorite e reja denohet me 50 euro.