Informatori i kategorive të reja, Xhiroja e dytë

19 November 2013

 

                                                              JUNIORET

                               Drita --  Kastrioti    74:61

           Daut  Mehmeti,Astrit Kasapolli, Ergin Sherif    

 

                            Vushtria Basket – Ylli  04     79 : 52

             Xhelal  Mumin, Egzon  Maloku, Muhamed  Munishi

 

                               Megasport—Peja        81:57

             Arben Elshani, Hysen Hasan , Agron Ceku

 

                              RTV 21—Bashkimi    114 : 94

                Edmond Raqa , Fjolla Elshani, Elvira Dushku

 

                               Trepqa—Sigal Prishtina     42 : 69

                 Artan Gashi  ,Albert Verbiqi,  Mehmet Xhemajli

   

 

                                                         Kadete  Grupi   A

                        

                                              Bashkimi –Peja     51 : 31

                           Arbnor Rifati, Urim Hasan,  Agron Ceku

 

                                           RTV 21 –  Sigal Prishtina      66 : 52

                            Fitim Gashi,  Fjolla Elshani, Bekim  Aliu

 

                                              Vushtria Basket -- Trepqa      52 : 59

                            Egzon Maloku  ,Armend  Sejdiu , Muhamed Munishi

 

                                                             Kadete   Grupi  B

 

                                               Alba Basket –MegaSport     52 ; 47

                             Fisnik Ramadani, Burim Berisha, Sejdi Mehmeti

 

                                                     Kalaja –M Junior     56 : 22

                               Arben Elshani, Albert Cakaj ,Anduena Rifati

 

                                                          Ylli  04 – Kastrioti    77 : 51

                              Kushtrim Qoqaj, Albert Cakaj, Anduena Rifati

                             

                                                                    Lipjani  Pushon

 

                                                           PIONERET  Grupi     A

 

                                                        RTV  21 – Peja    62 : 50

                           Isa Prebreza  ,Ardian Rrustemi, Remzi  Ramadan

 

                                                      Sigal Prishtina --  Kalaja   38 : 31

                             Fitim Gashi, Ardian  Rrustemi, Alban Lumi

 

                                                            Bashkimi  –  Trepqa    74 : 42

                              Arbnor Rifati ,Fjolla Elshan,  Agron Ceku

 

 

                                                       PIONERET  Grupi  B

 

                                                    

                                        Kalaja Basket – Megasport    33 : 74

                                        Arben Elshani, Albert Cakaj, Anduena Rifati

 

                                           M Junior –Vushtria Basket    43 : 56

                                            Mehdi Gashi,Fitim Gashi,Bekim Aliu

 

                                         Ylli   04  ka pushur  

 

VENDIM

      

  1. Egzon Kuqi  Sigal Prishtina( Junior)   denohet me  15 Euro Konform  nenit  53/D-1 te PG 
  2. Beslind   Mema  Vushtria  Basket ( Junior) denohet me 15 Euro Konform nenit 53/D-1 te  PG

 

Denimet  nen  piken  1  dhe  2   duhet  te paguhen  para  zhvillimit  te  Xhiros  se Trete  e  cila  luhet  me   23/ 24  Nentore . Ne te  kunderten  nuk  kane  te drejte  Loje .

 

Vërejtje :

Vezhguesit  e  deleguar  ne  ndeshjet  e  kategorive  te reja  nuk  duhet  te  kryejne  detyra  tjera  ne  ndeshjet  e deleguara ( mbajtja e procesverbalit, Kohes  etj ) ne te  kunderten nuk  do  te delegohen  ne  ndeshjet  e  kesaj  Lige .

 

Komesari  I  Garave

Faton Kurshumlija