Starton “play-off”-i në TEB Ligën e Pionierëve

  • Starton “play-off”-i në TEB Ligën e Pionierëve
16 April 2015

Krahas garave të “play-off”-it që do të startojnë në këtë fundjavë në elitën e basketbollit kosovar edhe basketbollistët e rinj kanë hyrë në këtë fazë të edicionit. Më saktësisht të shtunën do të starton “play-off”-i edhe në TEB Ligën e Pionierëve, ku priten të zhvillohen ndeshje interesante dhe me plotë rivalitet. Grupi A do t’i zhvillojë ndeshjet të dielën ku M Junior nga Prishtina është nikoqir i Trepçës nga Mitrovica, kurse Vushtrria Basket udhëton në kryeqytet për t’u ballafaquar me Sharrcem Prishtinën. Ndërkaq në grupin A të shtunën Kalaja e pret në Prizren ekipin e Golden Eagle Yllit nga Theranda dhe të dielën Peja udhëton në Prizren për t’u përballur me Bashkimin.

 

“Play off”- TEB Liga e Pionierëve

 

Grupi A

E diel

M Junior – Trepça      14:00

Sharrcem Prishtina – Vushtrria Basket    15:30

 

Grupi B

E shtunë

Kalaja – Golden Eagle Ylli   13:30

 

E diel

Bashkimi – Peja   15:00