basketbolli

INFORMATORI NR 10 KATEGORIT E REJA

12 Dhjetor 2019

Në bazë të raporteve të vëzhguesve nga ndeshjet e kategorive te reja 07/08.12.2019 Komesari Garave bënë regjistrimin e ndeshjeve.

Stobi Flips Superliga U18

Ponte Prizreni vs Peja 53 : 90
Gjyqtari kryesor: Merdin Perzhella
Gjyqtari 1 :Atdhe Gutaj
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

Vëllaznimi vs Vushtrria Basket 55 : 72
Gjyqtari kryesor: Endrit Basha
Gjyqtari 1 :Endrit Basha
Vëzhguesi :Ardian Koshi

M Junior vs Trepça 52 : 65
Gjyqtari kryesor: Artur Dauti
Gjyqtari 1 :Irma Konjusha
Vëzhguesi :Gazmend Mehemeti

Kerasan Prishtina vs Rahoveci ( zhvillohet me vonë)
Gjyqtari kryesor: Egzon Maloku
Gjyqtari 1 :Arian Kera
Vëzhguesi :Mehdi Gashi

Prishtina e Re vs Golden Eagle Ylli 20 : 00
Gjyqtari kryesor: Egzon Maloku
Gjyqtari 1 :Aron Laja
Vëzhguesi :Sabri Parduzi

Stobi Flips Liga Unike U 18

Sigal Prishtina vs Peja DT 60 : 76
Gjyqtari kryesor: Molos Morina
Gjyqtari 1 :Molos Pllana
Vëzhguesi :Driton Blakqorri

Ylli 04 vs Lipjani 20 : 00
Gjyqtari kryesor: Hekuran Rugova
Gjyqtari 1 :Petrit Emra
Vëzhguesi :Ideal Lajqi

ISP vs Gjimnazisti 45 : 36
Gjyqtari kryesor: Arlind Vitija
Gjyqtari 1 :Anjesa Haziraj
Vëzhguesi :Mehdi Gashi

Reggio Basket Academy vs Bashkimi 67 : 70
Gjyqtari kryesor: Rezon Korca
Gjyqtari 1 :Arian Kera
Vëzhguesi :Isa Prebreza

Stobi Flips Superliga U 16

Vushtrria Basket vs Prishtina e Re 85 : 45
Gjyqtari kryesor: Besim Vitaku
Gjyqtari 1 :Yllmir Merovci
Vëzhguesi :Enes Maxhuni

Ponte Prizreni vs Trepça 57 : 160
Gjyqtari kryesor: Merdin Perzhella
Gjyqtari 1 :Almir Kryeziu
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

Peja vs Bashkimi 62 : 68
Gjyqtari kryesor: Dren Pudarolli
Gjyqtari 1 :Ilir Shala
Vëzhguesi :Hajradin Zeka

M Junior vs Rahoveci 63 : 49
Gjyqtari kryesor: Artur Dauti
Gjyqtari 1 :Denis Simnica
Vëzhguesi :Isa Prebreza

Kerasan Prishtina vs Golden Eagle Ylli 80 : 38
Gjyqtari kryesor: Arlind Vitija
Gjyqtari 1 :Denis Sinica
Vëzhguesi :Bekim Aliu

Stobi Flips U 14 Lindje

Alba Basket – Sigal Prishtina 40 : 61
Gjyqtari kryesor: Muhamet Maloku
Gjyqtari 1 :Xehvahire Hajda
Vëzhguesi :Bujar Shemsedini

Ulpiana – Sfera 37 : 36
Gjyqtari kryesor: Anjesa Haziraj
Gjyqtari 1 :Mervan Krasniqi
Vëzhguesi :Bekim Dugolli

ISP – Prishtina e Re 30 : 44
Gjyqtari kryesor: Molos Morina
Gjyqtari 1 :Fisnik Trepca
Vëzhguesi :Flamur Sadriu

Trepca – Kerasan Prishtina 0 : 2

Vushtrria Basket – M-Junior 44 : 33
Gjyqtari kryesor: Yllmir Merovci
Gjyqtari 1 :Lorena Haxha
Vëzhguesi :Enes Mxhuni

Lipjani – Mitrovica 29 : 119
Gjyqtari kryesor: Anjesa Haziraj
Gjyqtari 1 :Mervan Krasniqi
Vëzhguesi :Bekim Dugolli

Stobi Flips U 14 Perëndim

Istogu vs Ponte Prizreni 2 : 0

Golden Eagle Ylli vs Bashkimi 20 : 116
Gjyqtari kryesor: Almir Kryeziu
Gjyqtari 1 :Andi Bytyqi
Vëzhguesi :Albion Biraj

Vellaznimi vs Rahoveci 34 : 63
Gjyqtari kryesor: Endrit Basha
Gjyqtari 1 :Lorik Haxhiajdini
Vëzhguesi :Ideal Lajqi

Megasport vs Peja DT 86 : 30
Gjyqtari kryesor: Merdin Perzhella
Gjyqtari 1 :Jeta Zeka
Vëzhguesi :Emanuell Lleshi

Junior 06 vs Peja 77 : 42
Gjyqtari kryesor: Merdin Perzhella
Gjyqtari 1 :Almir Kryeziu
Vëzhguesi :Kushtrim Qoqaj

Kalaja /pushon

Stobi Flips U 16 Vajzat
Trepça vs Kerasan Prishtina 30 : 42
Gjyqtari kryesor: Erzen Haxhani
Gjyqtari 1 :Yllmir Merovci
Vëzhguesi :Albert Verbici

M Junior vs Junior 06 23 : 73
Gjyqtari kryesor: Astrit Kasapolli
Gjyqtari 1 :Arian Kera
Vëzhguesi :Isa Prebreza

Prishtina vs United Basketball 40 : 63
Gjyqtari kryesor: Molos Morina
Gjyqtari 1 :Molos Pllana
Vëzhguesi :Gazmend Memeti

Vushtrria Basket vs Kalaja 59 : 41
Gjyqtari kryesor: Besim Vitaku
Gjyqtari 1 :Yllmir Merovci
Vëzhguesi :Albert Verbici

Drita vs Suti Sport 48 : 35
Gjyqtari kryesor: Arlind Vitija
Gjyqtari 1 :Arian Keera
Vëzhguesi :Gazmend Mehmeti

VENDIME :

1.Lojtari Dion Hoxha Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

2.Lojtari Rinor Gashi Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

3.Lojtari Lirijan Mehmeti Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

4.Lojtari Donat Oruqi Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

5.Lojtari Olti Sejdiu Konform Nenit 42.1 të PG per kategorite e reja denohet me 25 euro.

6.Treneri Burak Torban (Ponte Prizreni ) sjellja jo sportive ndaj personave zyrtarë Konfrom Nenit 42.4 te PG , denohet me 100 Euro dhe me dy ndeshje mos ushtrim te detyres , ne te gjitha kategorit.

7.Ndeshja Prishtina e Re vs Golden Eagle Ylli Liga U 18 Superliga Konfrom Nenit 47.8 rregjistrohet me rrezulltat zyrtarë 20 : 0 ne favorë te KB Prishtina e Re kurse KB Golden Eagle Ylli nuk I takon një pikë.

8.Ndeshja Ylli 04 vs Lipjani Liga U 18 Unike Konfrom Nenit 47.8 rregjistrohet me rrezulltat zyrtarë 20 : 0 ne favorë te KB Ylli 04 kurse KB Lipjani nuk I takon një pikë.