20/11/2023 SUPERLIGA E FEMRAVE

Edhe një fitore për Prishtinën

Prishtina ka shënuar fitoren e radhës ndaj Trepçës me rezultat 67:51 (9:16,24:11,19:9,15:15).

Ndeshja filloi në favorin e vajzave të Trepçës ku pati seri mjaftë të mirë 16:9. Por çereku i dytë I riktheu Prishtinën duke shënuar 24 pikë ndërsa Trepça vetëm 11. Pjesa e parë u mbyll me rezultat të përgjithshëm 33:27.

Çereku i tret ishte kulmor për Prishtinën ku arriti të shënoj 19 pikë kurse pranoi nga Trepça 9.Ndërsa pjesa e fundit e ndeshjes ishte krejt e barabartë 15:15.

Tek skuadra fituese u dalluan Asianae Johnson me 22 pikë, 7 kërcime dhe 5 asistime dhe Jade Williams me 21 pikë, 15 kërcime dhe 1 asistim.

Kurse më e mira tek Trepça ishte Blerta Mehana me 6 pikë e 11 kërcime.

#kosovawomenbasketball #kosovabasketball #SuperligaeFemrave
Lexo dhe:

Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters:
Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters: