14/04/2024 FBK

Kampionët e Kosovës renditën të tretit në Ligën Ballkanike

Peja është renditur në vendin e tretë në Ligën Ballkanike.

Kampionët e Kosovës për vendin e tretë kanë mundur Lovcen nga Mali i Zi me rezultat 93:82 (31:21, 19:19, 23:21, 20:21).

Verdhezinjtë e nisën ndeshjen më mirë, duke fituar çerekun e parë 31:21, derisa më pas është zhvilluar lojë kryesisht e barabartë, por e mjaftueshme për Pejën që fitoi në fund me 11 pikë dallim, 93:82.

Më i miri te Peja ishte Justin Davis me 34 pikë e dhjetë kërcime.
Lexo dhe:

Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters:
Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters: