09/07/2024 FBK

Lista e Gjerë e Përfaqësueses U-18 (Femrat) 

Përzgjedhësi i Kosovës U-18, Lorik Kllokoqi, ka zbuluar listën e gjerë të lojtareve të grumbulluara për FIBA U-18 Kampionatin Evropian, Divizioni C. Kllokoqi do të asistohet nga ndihmës trajnerja Aurora Muhaxheri dhe Egzon Uka.

Janë ftuar gjithsej 17 lojtare nga e gjithë Kosova, të cilat në bazë të performancës së tyre do të përzgjidhen për listën finale prej 12 lojtare që do ta përfaqësojnë Kosovën. 🇽

Përfaqësuesja U-18 ka filluar fazën intensive të përgatitjeve për FIBA U-18 Kampionatin Evropian, i cili do të zhvillohet në Prishtinë nga 23 deri më 28 korrik 2024.

Kosova gjendet në grupin A së bashku me Maltën dhe Qipron.

Lista e gjerë e Kosovës:

 

Malvina Haziri

Vlera Bilalli

Merisa Bilalli

Elsa Shala

Dua Ruhani

Gerta Hoti

Klesta Shatri

Yllza Uka

Era Broja

Tia Tuhina

Olsa Haziri

Etna Rexhepi

Rona Avdiu

Flutra Mehmeti

Klea Gashi

Elda Mulhaxha

Elsa Haziri
Lexo dhe:

Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters:
Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters: