13/09/2021 LIGA E PARË E MESHKUJVE

Përfundon afati kalimtar për Ligën e Parë

Ka përfunduar afati kalimtar për Ligën e Parë në basketboll, duke përfshirë edhe afatin e jashtëzakonshëm për lojtarët vendorë që kanë mbetur pa angazhman të cilët kanë pasur të drejtë të regjistrohen në skuadrat e Ligës së Parë.

Skuadrat e Ligës së Parë janë treguar mjaft aktive në këtë afat kalimtar, duke bërë përforcime, varësisht nga synimet e tyre.

Në edicionin e ri të Ligës së Parë do të garojnë 10 skuadra dhe pritet një edicion mjaft interesant.

AS PRISHTINA

Dion Haxhosaj

Bledar Thaçi   LD      

VUSHTRRIA

Donat Musa

Blendi Mehana   LD

Shpat Syla            LD

Anes Gashi           LD

Anid Gashi            LD

PRISHTINA E RE

Sylejman Hoxha

Enis Dragusha

Rrezon Binaku

Arbër Sinani

Arbër Rushiti

Edi Hoxha

Diamant Bytyqi

Fisnik Juniku

Albin Rexhepi    

MARIGONA HILL PRISHTINA

Kujtim Sadiku

Dëfrim Hashani

Kreshnik Mucolli

Eliot Peci

Drilon Shala  LD

Rinol Gashin   LD

Jon Ismajli LD

Besmir Memaj 

Gent Shala

BOREA

Mirza Muriqi

Ermal Mala

Nol Avdyli

Ermal Mala

Valtrim Kastrati

Albin Berisha  LD

Ermal Bojku

DARDANËT

Gentian Prenaj

Emauel Gegaj

Enrik Dodaj

Haxhi Mustafaj

Nue Dedaj

Driton Noci

Altin Selmancena

Murphy Marquel Ari Yan        

NEË BASKET

Altin Shala    LD

Gazzali Makasqi

Idoll Palushi

Enes Huduti LD

Hajriz Hazeri  LD

Dreni Hasani

Semi Laloshi

Fisnik Kerek 

Vehbi Berisha

Egzon Kuqi

Jamesio Cortez Rhine

Hadrian Paqarizi

Hysein Cena

FERONIKELI

Alban Dreshaj

Rroni Pupovci

Butrint Gashi

Armend Hoti

Driton Dakaj

VËLLAZNIMI

Besnik Azemi

Bleonis Tanushi

Bardh Rexha

Endrit Azemi

Diar Efendija

Ujkan Karanezi

Rroni Koshi

Rron Dahsyla

Otan Shehu  

 
Lexo dhe: