04/08/2022 FBK

Të premten përballë Irlandës

Kosova të premten (nesër) do të përballet me Irlandën nga ora 14:00.

Kjo sfidë zhvillohet në kuadër të FIBA Kampionatit Evropian, Divizioni B për meshkuj U18.

Ndeshja do të zhvillohet për vendet 17-22. Tashmë Dardanët e rinj janë në grupin e ri, së bashku me Norvegjinë dhe Irlandën. Humbja nga Norvegjia bartet nga Grupi B, ku basketbollistët e Kosovës kishin pësuar 59:50, ndërsa Irlanda-Norvegjia do të zhvillohet të shtunën.   

Në grupe, Kosova kishte pesë humbje, në pesë ndeshje të zhvilluara.
Lexo dhe:

Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters:
Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters: