09/11/2023 JR NBA Kosova

Fillon JR NBA Kosova

Sot zyrtarisht ka filluar JR NBA Kosova.

Në Istog janë zhvilluar ndeshjet e para të Konferencës Lindore, Divizioni Atlantik të JR NBA Ligës.

Kjo Ligë organizohet nga Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) në bashkëpunim me Federatën e Sportit Shkollor. Ky është edicioni i dytë i kësaj gare.

30 Shkolla Fillore të gjeneratës 11-13 vjeç janë ndarë në dy Konferenca, apo gjashtë Divizione. Tetë më të mirat e Konferencës kualifikohen në “Play-off” dhe më pas zhvillohet “Final Four”, ku shpallet skuadra kampione.

 

Konferenca Lindore-Divizioni Atlantik (Istog)

8 Marsi-Toronto Raptors vs Bajram Curi-Brooklyn Nets 19:27

Vaso Pasha-New York Kniks vs Tre dëshmorët-Philadelphia 76'ers  34:21

Bajram Curi-Brooklyn Nets– Vaso Pasha-New York Knicks  34:31

Lidhja e Prizrenit-Boston Celtics – 8 Marsi-Toronto Raptors   09:37

Konferenca Lindore

Veri Perëndim

Xhavit Ahmeti-Utah Jazz

Iliria-Oklahkma City Thunder

Xhemajl Muatafa-Portland Trail Blazzer

Dardania-Minnesotta Timberwolfs

Ismajl Qemajli-Denver Nuggets

Divizioni Pacifik

Meto Bajraktari-Golden State Warriors

Pavarësia-LA Clipers

Hasan Prishtina-Sacramento Kings

Hilmi Rakovica-Phoenix Suns

Naim Frashëri-LA Lakers

Divizioni Jugperëndimor

Shaban Jashari-Memphis Grizzlies

SHMU 1-New Orleans Pelicans

SHMU 2-San Anonio Spurs

Avdullah Shabani-Houston Rockets

Migjeni-Dallas Mavericks

Konferenca Lindore

Divizioni Atlantik

Vaso Pasha-New York Kniks

Lidhja e Prizrenit-Boston Celtics

Bajram Curi-Brooklyn Nets

8 Marsi-Toronto Raptors

Tre dëshmorët-Philadelphia 76'ers

Divizioni Qendror

Emin Duraku-Cleveland Cavaliers

Destan Bajraktari-Chicago Bulls

Hysni Rexhepi-Indiana Peacers

Shkëndija-Detroit Pistons

Motrat Qiriazi-Milwauke Bucks

Juglindor

Gjon Sereçi-Washington Wizards

Emin Duraku-Orlando Magic

Vëllezërit Frashëri-Atlanta Hawks

Bafti Haxhiu-Charlotte Hornets

Tefik Çanga-Miami Heat
Lexo dhe:

Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters:
Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Automotive Sponsor of Kosovo Basketball Federation:
Youth Basketball supporters: