Rahoveci

Info rreth klubit

Gezim Hamza - Piktori
kbrahoveci@gmail.com
044/505-500

Administrimi

Kryetari: Alban Rama
Drejtor: Adrian Sharku
Trajner:

Media Sociale

Historiku i Ekipit

KB Rahoveci, ose thjesht Rahoveci, është një klub profesionist basketbolli me qendër në Rahovec, Kosovë. Klubi aktualisht luan në Superligën e Basketbollit të Kosovës. Klubi i tij i tifozëve quhet Vreshtarët. Në sezonin 2016–17, ata u ngritën në Superligë dhe ata arritën të përfundojnë në pozicionin e gjashtë në tabelë. Në Superligën 2018–19, Rahoveci përfundoi si nënkampion pas Prishtinës.Më 24 korrik 2019, u njoftua se Rahoveci do të bënte debutimin e saj në garat evropiane. Skuadra u kualifikua në raundet kualifikuese të Kupës së Evropës 2019-2020 FIBA.

Lojtarët

   
Points FG FT Rebs Blck Foul
Foto Lojtari Pozita Gjatësia (cm) Pesha (kg) GP Min T Avg M A % M A % D O T Ass St To Fv Ag Cm Rv Indeksi
ERZAN SOPAJ PF 184 85 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
ERBLIN SELMANCENA PG 180 60 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
SHPAT SYLA PG 190 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
SOKOL NILA PG 185 70 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
ARION BALLUKU PG 174 74 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
EMANUEL GEGAJ SF 185 80 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
BUJAR ÇEKU SG 192 80 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Statistics powered by Genius Sports
 • FG - Field Goals
 • GP - Games Played
 • Min - Minutes Played
 • T - Total
 • Avg - Average
 • M - Made
 • A - Attempted
 • % - Percentage
 • D - Defesinve
 • O - Offesinve
 • Ass - Assists
 • St - Steals
 • To - Turnovers
 • Fv - in Favoure of
 • Ag - Againts
 • Cm - Committed
 • Rv - Received

Ndeshjet

# Ndeshjet Rezultati Shenuara Pranuara Kosh Diferenca
Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Youth Basketball supporters:
Supported by:
General Sponsor:
Golden Sponsors:
Silver Sponsors:
Youth Basketball supporters: